آلمان پناهجویانی که هویت شان مشخص نیست را، در بازداشت نگه می‌دارد

ایالت زاکسن آلمان مصمم است آن عده پناهجویانی که تابعیت و هویت شان مشخص نباشد را برای مدتی در بازداشت نگهدارد. این ایالت خواستار حمایت حکومت فدرال از این طرح شده است.

به گزارش خبرگزاری صنا به نقل از دویچه‌وله، رونالد ولر، وزیر امور داخله ایالت زاکسن می‌گوید که چنین افرادی تا زمانی که ارزیابی‌ها روی مشخص شدن هویت‌شان ادامه پیدا می‌کند، در بازداشت نگه‌داشته شوند.

در حالی که یک خط مشی عمومی در سراسر آلمان در این مورد هنوز وجود ندارد، اما این مقام ایالت زاکسن خواسته که طرح مذکور در قانون اقامت آلمان گنجانده شود.

این وزارت اشاره می‌کند که در حال حاضر، پیش نویس دستورالعمل پذیرش در اروپا چنین مقرراتی را در نظر دارد؛ ولی این امکانات تا به حال از سوی دولت فدرال در قانون این کشور اعمال نشده است. رولاند ولر گفت: «ما به چنین روشی نیاز داریم تا بتوانیم در برابر فریبکاری در مراحل پناهندگی به گونه موثر اقدام نماییم.»

به بیان ولر، حکومت فدرال نباید ایالت‌ها را در این بخش تنها بگذارد، بلکه یک اساس قانونی را مرتبط به این موضوع باید ایجاد کند.

وزیر داخله ایالت زاکسن هم گفته که بسیاری قضیه‌های اخراج به دلیل اجرای روش تشخیص دقیق به تعویق افتاده و پناهجویان در جریان این بررسی خود را همواره از چشم اداره‌های مسئول مخفی کرده ند. به نظر ولر نگهداری چنین افرادی در بازداشت می‌تواند از ناپدید شدن آنان جلوگیری کند.

در گزارش روزنامه “فراین پرسه” آمده است که این تقاضای وزیر داخله ایالت زاکسن با اشاره به حمله مرگبار شهر کیمنتس، صورت گرفته است.

در این حمله، یک جوان ۲۲ ساله عراقی مدارک جعلی را در جریان درخواست پناهندگی اش ارائه کرده بود. این جوان از روز سه شنبه گذشته تا به حال به عنوان مظنون اصلی این قضیه دانسته شده و در بازداشت به سر می برد.

یافته‌های اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال نشان می‌دهد که مدارک ارائه شده این فرد “کاملاً جعلی” بوده است. گفته می‌شود که مظنونان فراری دیگر در قضیه کیمنتس هم نام های مستعار را در رسانه‌های اجتماعی به کار برده بودند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=44204