افتتاح اولین مرکز فعالیت های فرهنگی هنری مهاجرین افغانستانی در ولایت تهران

فعالیت های فرهنگی هنری مهاجرین افغانستانی در ولایت تهران

اولین مرکز فعالیت های فرهنگی هنری مهاجرین افغانستانی در ولایت تهران به بهره برداری سپرده شد.

به گزارش خبرگزاری صنا ، امروز چهار شنبه ۲۵ اسد ، این مراسم در مرکز خدمات اداری سلیمانخانی با حضور گسترده فعالان فرهنگی مهاجر و نمایندگان سازمان های حقوق بشردوستانه فعال در حوزه مهاجرین برگزار شد.

حبیبی ؛ مسئول مالی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت تهران در این مراسم گفت: مرکز فعالیت های فرهنگی، هنری مهاجرین و یک زمین چمنازیوم فوتبال با هزینه ۲۵۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده که ۱۷۰ میلیون آن را کمیشنری عالی پناهندگان سازمان ملل مساعدت نموده است .

وی همچنین از ساخت سالن ورزشی سرپوشیده در اردوگاه سلیمان خانی تهران ویژه مهاجرین افغانستانی خبر  داد .

در این مراسم محمد حسین احمدی یک تن از فعالان فرهنگی هنری مهاجر به عنوان نماینده هیات امنای این مرکز  گفت: فعالیت فرهنگی از دریچه هنر قطعا تاثیرش چندان برابر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: هیات امنای مرکز فعالیت های فرهنگی، هنری مهاجرین متشکل از نخبگان و فرهنگیان مهاجر ساکن تهران است و سازوکار این مرکز بر مبنای تخصص خواهد بود که پذیرای نظرات کارشناسان هستیم.

شایان ذکر است که در متن این اتفاق از کتاب “در آغوش قلب ها” نوشته محمد سروررجایی که حاوی اشعار و خاطرات مردم افغانستان است، نیز رونمایی شد.

افتتاح این مرکز در حالی صورت می گیرد که حدود سه میلیون مهاجر افغانستانی در ایران زندگی می کنند و اکثر این جمعیت در ولایات تهران و خراسان رضوی سکونت دارند .

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=6570