محاکمه یک پناهجو به اتهام قتل دختر پانزده ساله در آلمان

یک پناهجوی افغان ، (دوشنبه ۲۸ جوزا) از سوی دادگاهی در آلمان، به اتهام قتل یک دختر ۱۵ ساله محاکمه شد.

به گزارش خبرگزاری صنا ، این فرد در رسانه‌های آلمانی به اسم عبدال.د، معروف شده است. شاهدان گفته‌اند که عبدال‌.د، را در حالی در یک داروخانه در شهر ‘کاندل ‘ دیده‌اند که دختر آلمانی زیر سن را با چاقو می‌زد تا بمیرد.رابرت شلپ، سخنگوی دادگاه شهر لانداو گفت دادستان‌ها به این باور اند که دلیل این قتل “حسادت” بوده است.

عبدال.د، مدعی شده که پانزده ساله است و به همین دلیل هم محاکمه او بر اساس مقررات دادگاه کودکان، پشت درهای بسته انجام شد. این در حالی است که دادستان‌ها به پانزده ساله بودن او به دیده شک می‌نگرند.

متهم یادشده، در ماه آوریل ۲۰۱۶ به آلمان رسید و درخواست پناهندگی‌اش در ماه فوریه ۲۰۱۷ رد شد اما ماموران آلمانی او را بلافاصله به کشورش نفرستادند.

این پرونده، نمونه‌یی از یک رشته جنایت‌های بزرگ در آلمان است که در آنها، پناهجویان دخیل دانسته می‌شوند.جنایت‌هایی از این دست به خشم کسانی در این کشور دامن زده که مخالف ورود پناهجویان جدید هستند و همچنین آنگلا مرکل صدراعظم آلمان را بخاطر سیاست لیبرالش در قبال پناهجویان، تحت فشار قرار داده است.

چهره‌های تندرو در میان محافظه‌کارانی که با خانم مرکل حکومت ائتلافی تشکل داده‌اند، به او دو هفته مهلت داده‌اند تا مقررات پناهجویی را شدیدتر سازد؛ در غیر آن، آلمان شاهد بروز یک بحران سیاسی خواهد بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=34358