دو استدیوم ورزشی کریکت در زابل و هلمند ساخته می شود

دو باب استدیوم ورزشی در ولایت‌های زابل و هلمند اعمار می‌شود

وزارت مبارزه با مواد مخدر و اداره کریکت بورد افغانستان، قرارداد اعمار دو باب استدیوم ورزشی کریکت در ولایت‌های زابل و هلمند را به امضا رسانیدند.
به گزارش خبرگزاری صنا، این استدیوم‌ها با هزینه‌ی بیش از ۷۱ میلیون افغانی ساخته می‌شوند و تا ۱۵ ماه دیگر به بهره برداری خواهند رسید.
سلامت عظیمی، وزیر مبارزه با مواد مخدر، امروز (یکشنبه) پس از امضای این قرارداد به‌رسانه‌ها گفت که با روی آوردن جوانان به وزرش، می توان کشت و مصرف مواد مخدر را در کشور کاهش داد.
عظیمی افزود که مبارزه با مواد مخدر تنها با تلاش های این وزارت موثر واقع نمی‌شود بلکه شهروندان و سایر نهادهای دولتی نیز باید هر گونه تلاش برای محو مواد مخدر انجام دهند.
عطاف مشعل، رئیس کریکت بورد که در این نشست حضور داشت، ساخت این ورزشگاه‌ها را برای دو ولایت مذکور مهم خواند و گفت که کریکت بورد افغانستان در کنار وزارت مبارزه با مواد مخدر، علیه مواد مخدر کمپاین می‌کند.
آقای مشعل با بیان‌اینکه اینگونه پروژه‌ها جوانان را به ورزش تشویق می‌کند و ورزش کریکت را ترویج می‌بخشد؛ خاطر نشان کرد که ورزش می‌تواند به صورت گسترده مانع کشت و مصرف مواد مخدر شود.
به‌گفته مشعل؛ در ولایت های هلمند و زابل علاقمند به ورزش بسیار زیاد است اما امکانات ورزشی مهیا نیست که این امر ممکن است جوانان را به سمت مصرف مواد مخدر بکشاند.
رئیس کریکت بورد همچنین از سایر اداره های دولتی و وزارت خانه ها خواست که برای مبارزه با مواد مخدر در قسمت ورزش سرمایه گذاری کنند.
مشعل هم‌چنین به ساخت این ورزشگاه‌ها اشاره کرد و گفت که سنگ تهداب این دو استدیوم پس از عید گذاشته می‌شود و تا ۱۵ ماه دیگر کار ساخت آن به‌پایان خواهد رسید.
وزارت مبارزه با مواد مخدر در گوشه‌ی دیگر این نشست تفاهمنامه‌ی دیگر به ارزش ۲۵ میلیون افغانی را با شرکتی دیگر برای تبلیغات رسانه‌ای به امضاء رساند.
براساس این تفاهم‌نامه این شرکت حدود ۴۷۴۰ دقیقه اعلانات تلویزیونی و ۸۲۶۰ دقیقه اعلانات رادیویی را در سطح ملی و محلی در مورد اگاهی از ضرر کشت و مصرف مواد مخدر به نشر خواهد رسانید.
این تفاهم‌نامه در حالی به‌امضاء میرسد که هنوز دولت برای ریشه‌کن سازی مواد مخدر اقدام جدی روز دست نگرفته‌است. روانشناسان معتقدند که نبود کار و اشتغال جوانان را از نظر روانی به سوی مواد مخدر می کشاند و آنان فکر می‌کنند که با مصرف مواد می توانند غم های خود را فراموش کنند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2546