امتحان کانکور در اول ماه حوت آغار خواهد شد

وزارت تحصیلات عالی اعلام کرد که قرار است امتحان کانکور در اول ماه حوت از ولایت‌ها آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ عارفه پیکار، سخن‌گوی وزارت تحصیلات عالی امروز(چهارشنبه،۱۸دلو) در نشست خبری گفت که که روند برگزاری امتحان سراسری کانکور در اول ماه حوت آغاز می‌شود.

وی تأکید کرد که بسیاری چالش‌های که فرا راه برگزاری این آزمون قرار داشت، از میان برداشته شده و تاخیری در برگزاری آن بوجود نخواهد آمد.

خانم پیکار افزود که پس از برگزاری امتحان روزانه‌ی کانکور، امتحان شبانه و متفرقه‌ نیز در هر ولایت برگزار می‌شود. وی بیان داشت که تا هنوز ۲۰۰ هزار داوطلب برای شرکت در کانکور ثبت نام کرده‌اند.

خانم پیکار افزود که روند ثبت نام هنوز هم ادامه دارد و تا حال رقم دقیق داوطلبان مشخص نشده است. به گفته‌ی او، روند برگزاری امتحان کانکور براساس تقسیم اوقات از اول ماه حوت ( ۱۲ روز) دیگر آغاز می‌شود.

او تأکید کرد که امتحان کانکور امسال بدون تاخیر در تمامی ولایت‌های کشور برگزار خواهد شد. پیکار هم‌چنان گفت که بازنگری نصاب نهادهای آموزشی تحصیلات عالی و ایجاد اصلاحات در حال عملی شدن است.

به گفته‌ی وی رشته‌های تازه‌ی در دانشگاه‌های کشور به شمول بخش تربیت معلم و یک دانشگاه اختصاصی در این بخش در درازمدت ایجاد خواهد شد.

براساس تقسیم اوقات وزارت تحصیلات عالی، تا آخر ماه جوزای سال ۱۳۹۷ روند برگزاری امتحان کانکور در سرتاسر کشور به پایان خواهد رسید.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=20796