بازگشت ۳ هزار بیجاشده قندوزی به مناطق شان

مسوولان امنیتی در ولایت قندوز می گویند که سه هزار خانواده بیجاشده که در نتیجه درگیری‌ها در ولسوالی امام صاحب این ولایت، مجبور به ترک خانه‌های شان شده بودند، دوباره به مناطق شان برگشتند.

به گزارش خبرگزاری صنا, جاوید سلیم سخنگوی نیروهای ویژه کماندو در ولایت قندوز می گوید که در نتیجه حملات هراس افگنانه گروه طالبان در ولایت قندوز، هزاران خانواده از ولسوالی های مختلف این ولایت بیجاشده اند.

آقای سلیم گفت، با آغاز عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی در ولایت قندوز، امنیت وضعیتی بیشتر ولسوالی های قندوز بهتر شده و باشندگان ولسوالی‌ها دوباره به مناطق شان برگشته اند.

عملیات های نیروهای ویژه کماندو از چند روز بدین سو جریان داشت که در حال حاضر، ولسوالی امام صاحب ولایت قندوز به گونه کامل از وجود گروه طالبان پاک سازی شده است.

جمهور  نوشت: سخنگوی نیروهای ویژه کماندو می گوید که طالبان می خواستند برای تحت شعاع قرار دادن کنفرانس کابل، ولسوالی ولایت قندوز را سقوط دهند اما نیروهای ویژه کماندو با خنثی کردن کردن اهداف شوم شان، تلفات سنگین را به گروه طالبان وارد کرد.

این در حالی است که روز شنبه نیروهای ویژه کماندو، یکی از کلیدی ترین پایگاه های طالبان را در ولسوالی گورتیپه ولایت قندوز از بین برده و این ولسوالی را از وجود این گروه ها، پاک کردند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2508