با سرکوب و اختناق هرگز تسلیم نخواهیم شد

معترضان در چهارراهی زنبق کابل

جنبش رستاخیز تغییر در واکنش به برچیده‌شدن خیمه‌های اعتراض‌شان و کشته و زخمی‌شدن اعضای این جنبش هشدار می‌دهد که با سرکوب و اختناق هرگز تسلیم نخواهند شد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ شب گذشته نیروهای امنیتی بالای چادرهای معترضان در چهارراهی زنبق کابل یورش برده خیمه‌های آنان را به اجبار برچیدند.

معترضان جنبش رستاخیز امروز در یک کنفرانس خبری گفتند که دو نفر از اعضای این جنبش شب گذشته جان باخته، ۲۷ نفر زخمی گردیده و ۱۰ تن‌شان نیز توسط حکومت بازداشت گردیده‌است.

عمر احمد پروانی، یکی از اعضای جنبش رستاخیز تغییر با خوانش اعلامیۀ این جنبش روی‌داد شب گذشته را حملۀ وحشیانه عنوان کرده گفت که رژیم حاکم، در برابر شهروندان دست به کشتار بی‌رحمانه زد.

در اعلامیۀ معترضان آمده‌است، وحشت و خون‌خواری حکومتیان به حدی زیاد بود که یکی از جوانان را زیر تانک هاموی کردند.

معترضان می‌گویند که حکومت در قبال دادخواهی آنان دست به جنایت ضد بشری، عمل غیر قانونی و انسانی زده و آنان به حرکت‌های دادخواهانه‌شان ادامه خواهند داد.

هم‌چنان در اعلامیۀ آنان گفته شد، ما اعلام می‌داریم که به سرکوب و اختناق تسلیم شدنی‌نیستیم و برای دادخواهی از خون‌های ریخته‌شده و مطالبات خویش به مبارزات مدنی ادامه می‌دهیم.

در همین حال کلیم‌الله هم‌سخن، یکی از اعضای جنبش رستاخیز تغییر گفت که حکومت آن‌چه در توان داشت را علیه آنان دریغ نکرده که این عمل، نه انسانی بود، نه قانونی.

او یادآور شد که جز حکومت‌ها و رژیم‌هایی که دشمن مردم اند، هیچ حکومتی که دغدغه‌یی برای مردم دارد، در حق شهروندانش چنین کاری را انجام نمی‌دهد.

آقای هم‌سخن گفت اعضای جنبش رستاخیز تغییر را زیر تایرهای هاموی کردند، موترهای معترضان را در ساحه تخریب کردند و آن‌چه دی‌شب حکومت انجام داد، جنایت دوباره و فاجعه‌آفرینی مضاعف در برابر مردم افغانستان بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3081