همکاری مردم با دولت٬ عامل امنیت در بامیان/ وحدت بین اقوام حفظ شود

نماینده مردم بامیان در پارلمان با اظهار اینکه بامیان برای تطبیق پروژه های توسعه ای٬ یک ولایت امن پنداشته می شود٬ گفت: همکاری مردم بامیان سبب شده تا امنیت در این ولایت تأمین باشد.
«سیدجمال فکوری بهشتی» نماینده مردم بامیان در پارلمان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صنا گفت: ولایت بامیان یکی از ولایت های امن افغانستان شمرده می شود که دلیل آن همکاری مردم با دولت است.
فکوری بهشتی افزود: هرازگاهی تعدادی محدودی تحت نام مخالفان مسلح فعالیت های غیر قانونی را آغاز می کنند٬ اما در اسرع زمان دستگیر شده و فعالیت های آنها نیز خنثی گردیده است.
وی با بیان اینکه ممکن برخی افراد بخاطر مشکلات اقتصادی و فقر به فعالیت های غیر قانونی دست بزند٬ تصریح کرد: بامیانی ها هیچگاه به گروه های مخالف دولت نمی پیوندند.
عضو پارلمان کشور با بیان اینکه دولت به ولایت بامیان بی توجه بوده٬ گفت: دولت افغانستان باید نیروهای امنیتی در ولایت بامیان را افزایش دهد.
سید جمال فکوری بهشتی در ادامه سخنان خود افزود: گروه تروریستی داعش در بامیان حضور ندارد٬ اما بی توجهی دولت٬ تروریستی است که باید به آن نقطه پایان گذاشته شود.
فکوری بهشتی با اشاره به وضعیت جاری در کشور اظهار داشت: اکنون نیاز است تا همه با مشت واحد به دهان دشمن کوبیده و دسیسه های آنها را خنثی کنیم.
وی خطاب به رهبران دولت وحدت ملی گفت: اختلافات نمی تواند درمانی برای درد مردم افغانستان باشد٫ پس آنرا کنار گذاشته و برای آبادی و آزادی کشور تلاش کنید.
عضو پارلمان کشور همچنین از جوانان کشور خواست تا با رجوع به تعلیم و تحصیل٬ برای ساختن افغانستان تلاش کند٬ تا باشد افغانستان فردا٬ آزاد٬ مترقی و پیشرفته به ارمغان آید.
فکوری بهشتی در پایان سخنان خود با تأکید به حفظ وحدت بین تمام اقوام افغانستان گفت: وحدت عامل اصلی پیشرفت یک جامعه است و می تواند سبب تغییر در آن شود.

 

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=10008