۷۰۰ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در دوماه گذشته بازداشت شده اند

معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله از بازداشت ۷۰۰ تن طی دو ماه گذشته، در ولایات مختلف کشور به اتهام قاچاق مواد مخدر خبر داده اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ پاسوال عبدالخلیل بختیار در یک نشست خبری در کابل گفت که در این رابطه حدود ۶۸ تن مواد مخدر نیز کشف و به دست آمده است.

وی گفت که پولیس مبارزه با مواد مخدر، دو روز پیش در عملیاتی در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار سه کارخانۀ مواد مخدر را از بین برده است و یک نفر با ۱۱ تن مواد کیمیاوی که در پروسس مواد مخدر مورد استفاده قرار می گرفت، بازداشت شده است.

این مقام وزارت امور داخله افزود که در دو ماه گذشته، ۶۱۱ عملیات از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر در نقاط مختلف کشور صورت گرفته است که در نتیجۀ آن ۷۰۰ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند.

پاسوال بختیار خاطر نشان کرد که در میان بازداشت شدگان، چهار قاچاقبر بین المللی نیز شامل است که در فهرست سیاه سازمان ملل متحد قرار دارد.

وی افزود که از نزد بازداشت شدگان، ۲۲۶ هزار دالر نیز به دست آمده است.

معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله گفت که ارزش مالی مواد مخدر کشف شده، به بیش از ۳۷ میلیون دالر می رسد و هرگاه این مقدار مواد مخدر به کشورهای همسایه انتقال می گردید، چند برابر بیشتر فروخته می شد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=31860