حکومت با مشوره اقشار جامعه، گفتمان ملی راه اندازی می کند

رییس جمهور در تازه‌ترین سخنرانی خویش در جمع استادان دانشگاه و محصلان کشور گفته است با مشوره با اقشار مختلف جامعه در پی یک گفتمان و اجماع ملی در کشور است.

به گزارش خبرگزاری صنا, دفتر ریاست جمهوری خبرداده است که شب گذشته رییس جمهور غنی با استادان دانشگاه‌های کابل و شماری از محصلان دیدار کرده است.

در این نشست محصلان نسبت به اوضاع جاری کشور ابراز نگرانی کرده اند. در خبرنامه گفته شده است که آنها به رییس جمهور پیشنهاد کرده اند : « برای تغییرات بنیادی در دولت، میکانیزم‌ها و سیستم‌های کاری دائمی ساخته شود تا ضرورت به تغییر چهره‌ها نباشد و دولت در هر مرحله بتواند به موفقیت‌هایی دست یابد».

در این دیدار رییس جمهور از دست‌آوردهای حکومت یادآوری کرده و نیز گفته است که با دیدار و گفتگو با اقشار مختلف جامعه در پی‌تشکیل یک گفتمان و اجماع ملی بوده و نیز مطرح کرده که مشکل امنیتی شهرکابل را نیز با در نظر گرفتن نظریات مردم و اجماع ملی حل خواهد کرد.

رییس جمهور گفته است که هدف حمله‌های اخیر مرگبار در کابل مختل کردن نشست «پروسه کابل» بوده است که پس از پانزده سال گذشته در این شهر دایر گردید و از سوی افغانها مدیریت شد.

برعلاوه، رییس جمهور نقش مراکز دانشگاهی و نهادهای علمی را در تقویت ملت‌سازی مهم دانسته و خطاب به دانشجویان گفته است : « شما سفیرهای همبستگی، محرکین وحدت ملی و نمونه اتفاق و اتحاد هستید و شما می‌توانید بدبین‌های افغانستان را در جهت مثبت تغییر دهید و حال و آینده از آن شماست.»

همچنان رییس جمهور گفته است؛ روند استخدام جوانان در ادارت دولتی جریان دارد و تا چند هفته دیگر شورای عالی قوای بشری را ایجاد می‌کند تا نصاب آموزشی دانشگاه‌ها و مکاتب را بررسی کند و اصلاح شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2651