به خشونت های جنسی در جنگ پایان داده شود

خشونت‌های جنسی در جنگ به‌عنوان یک تاکتیک جنگی در افغانستان

دفتر اتحادیه‌ اروپا در افغانستان می‌گوید: آزار و خشونت‌های جنسی در جریان جنگ به‌عنوان یکی از تاکتیک‌های جنگی و عامل وحشت در افغانستان استفاده می‌شود و برای پایان دادن به خشونت‌های جنسی در جنگ نیاز به کار بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری صنا ؛ دفتر اتحادیه‌ اروپا در افغانستان امروز، دوشنبه، به مناسبت روز بین‌المللی مبارزه علیه خشونت‌های جنسی در جنگ، با نشر اعلامیه‌ای از حکومت افغانستان خواسته تا به آزار، اذیت و خشونت‌های جنسی در کشور نقطه‌ پایان گذاشته شود.

فرانز مایکل میلبین، نماینده ویژه اتحادیه‌ اروپا می‌گوید: «آزار و خشونت‌های جنسی در جنگ به‌عنوان یکی از تکتیک‌های جنگ و وحشت در افغانستان مورد استفاده قرار می گیرد و ادامه دارد. قربانیان این خشونت‌ها بیشتر زنان و دختران و در بعضی موارد کودکان زیر سن می باشند.»

آقای میلبین از حکومت خواسته که برای محو آزار و خشونت‌های جنسی در جنگ بیشتر تلاش کند.

او افزوده تمام افغان‌ها باید حفاظت از زنان، دختران و کودکان زیر سن را در اولویت قرار دهند و همچنین به حقوق بشر احترام قایل شوند.

براساس اعلامیه‌ی این نهاد، در سال ۲۰۱۴ میلادی ۴۴ مورد خشونت جنسی علیه زنان و دختران در جریان جنگ افغانستان ثبت شده است که هشت مورد این خشونت‌ها علیه کودکان بوده و عاملان هفت مورد این خشونت‌ها منسوبان نیروهای امنیتی افغانستان بوده‌اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3016