در یک ماه اخیر ۲۰ خبرنگار کشته و زخمی شده‌اند

به گزارش خبرگزاری صنا، فدراسیون حمایت از خبرنگاران امروز (چهارشنبه ـ۲۴ جوزا) در نشست خبری با نگرانی از افزایش خشونت علیه خبرنگاران اعلام کرد: در یک ماه گذشته ۲۰ خبرنگار کشته و زخمی شده‌اند.

«صدیق الله توحیدی» عضو فدراسیون حمایت از خبرنگاران در این نشست با بیان اینکه نا امنی در کشور آمار تهدیدات علیه خبرنگاران را افزایش داده، گفت:این قشر اکنون در امن ترین منطقه افغانستان امنیت ندارند.

توحیدی با بیان اینکه خبرنگاران با تهدیدات جدی مواجه‌اند، افزود: خبرنگاران به هدف اطلاع رسانی بعضا در خطوط اول جنگ حضور می یابند، اما از امنیت و مصئونیت برخوردار نیستند.

وی تصریح کرد: در کمتر از یک ماه گذشته در اثر دو حمله تروریستی در شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار و شهر کابل، ۲۰ خبرنگار کشته و زخمی شده‌اند.

این چهره رسانه‌ای با اشاره به هویت کشته و زخمی شده‌گان اظهار داشت: در دو حمله تروریستی جلال آباد و کابل، خبرنگاران وکارمندان رسانه‌های طلوع نیوز، تلویزیون ملی، رادیو بی بی سی، خبرگزاری پژواک، شبکه العالم و تلویزیون آریا کشته و زخمی شده‌اند.

صدیق الله توحیدی با بیان اینکه در این رویداد‌ها به دفاتر برخی رسانه‌ها نیز آسیب رسیده، گفت: دولت باید از بودجه اختصاصی دولت به این رسانه‌ها کمک مالی کند.

توحیدی در پایان سخنان خود با تأکید بر اینکه به قربانی‌های رویداد‌های اخیر همکاری مادی و معنوی شود، افزود: دولت باید برای تأمین امنیت خبرنگاران برنامه‌های موثری را روی دست بگیرد.

 

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2727