بی‌باوری‌ها در مقابل توانایی زنان باید برچیده شود

مسئولان اداره‌های دولتی، نمایندگان ریاست‌های امور زنان ۹ ولایت شمالی و شمال شرقی کشور با حضور برخی از فعالان مدنی جهت ایجاد شبکه نظارت برای حفظ محرمیت متضررین خشونت، کنفرانسی را برگزار کردند.
به گزارش خبرگزاری صنا؛ در این کنفرانس، فعالان حقوق زن که در این نشست حضور داشتند، گفتند که در اکثریت نقاط کشور علیه زنان خشونت وجود دارد و بر علاوه آن دیدگاه‌های منفی مردم نسبت به حضور زنان در اجتماع نیز وجود دارد.
با این حال «بنفشه عفاف امیری» مسئول مؤسسه زنان برای زنان می‌گوید که نهادهای حمایت کننده زنان تنها راه از بین رفتن خشونت‌ها علیه زنان است. از راه آگاهی دهی توسط رسانه‌ها و علمای دین می‌توان سطح این مشکلات را پایین آورد.
از سویی هم «هما کوهستانی» فعال مدنی در این نشست گفت که افرادی هستند که در مقابل توانایی زنان بی‌باور هستند و در حین کار کردن زنان در اجتماع به آنان پیوندها و برجسب‌های نادرستی می‌زنند. بی‌باوری‌ها در مقابل توانایی زنان باید برچیده شود.
به باور اشتراک کنندگان در این نشست، ایجاد شبکه باعث بهبود وضعیت زنان متضرر و نیز تغییر دیدگاه منفی نسبت به مراکز حمایت از و حفظ محرمیت متضررین خواهد شد.
قابل ذکر است که هم اکنون ۲۵ مرکز نهاد حماوی جهت مبارزه خشونت‌ها علیه زنان در سراسر کشور وجود دارد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=17141