زنان توانمند٬ جامعه توانا

مسئولان و آموزگاران بخش‌های مختلفِ پروموت (توانمندسازی زنان) نتایج کار و دستاوردهای‌شان را در سال ۲۰۱۷ با رییس اجراییه کشور در میان گذاشتند.
به گزارش خبرگزاری صنا؛ عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی که در نشست مشترک با مسئولان اداره انکشافی ایالات متحده امریکا (USAID) و پروموت سخن می‌زد، از موفقیت این برنامه در راستای ارتقای ظرفیت زنان ستایش کرد.
در این برنامه، مسئولان و آموزگاران پروموت نتایج برنامه‌های‌شان را در سال ۲۰۱۷ برای ارتقای زنان در عرصه‌های اقتصادی، کارمندان دولتی، مهارت‌های رهبری، جامعه مدنی و مشارکت آنها، به جلسه گزارش دادند.
آنان گفتند که برنامه پروموت در چهار بخش؛ حمایت از زنان در عرصه اقتصاد، حمایت از زنان در دولت، توسعه و رهبری، جامعه مدنی و مشارکت تقسیم بندی و تطبیق شده است.
آموزگاران پروموت افزودند که تا حال برای ۴۰۰۰۰ زن و دختر خانم خدمات آموزشی و کاریابی ارایه شده‌اند و قرار است که این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۷۵۰۰۰ هزار تن افزایش یابند.
در این برنامه، برخی از کارموزان برنامه‌های پروموت حضور یافته و در جلسه روی اهمیت و تاثیر آن در زندگی و محیط کارشان صحبت کردند.
هربرت اسمیت٬ رییس اداره انکشافی ایالات متحده امریکا در افغانستان از حمایت دوام‌دار رییس اجرایی کشور در ارتباط به پروموت سپاس‌گذاری کرد و گفت: این یک فرصت خوب برای بهبود و ارتقای ظرفیت زنان در افغانستان است تا مهارت‌های لازم را فرا بگیرند.
سپس، رییس اجرایی کشور گفت که هر رکن این برنامه نتیجه‌بخش و موثر واقع گردیده است؛ اما نتایج آن نباید تنها به کارموزان پروموت خلاصه شود.
عبدالله عبدالله افزود که مثال‌های خوبی از کارموزان پروموت داریم که در توسعه و پیشرفت جامعه‌شان سهم گرفتند. در واقع این برنامه زمینه‌ساز توسعه ‌پایدار در کشور می‌باشد.
رییس اجرایی کشور به مسئولان پروموت گفت که هرگاه مشکل و یا پیشنهادی داشتند، مستقیمأ با ایشان شریک سازند تا به زودی اقدام لازم صورت گیرد.
عبدالله تاکید کرد که با سرمایه‌گذاری روی رشد و ارتقای ظرفیت زنان، می‌توان اساس یک آینده بهتر را گذاشت و به ثبات کشور کمک کرد.
وی گفت که تمام زنان افغانستان نمی‌توانند که جزء برنامه‌های پروموت باشند ولی این امکان وجود دارد که مستفید شونده‌گان آن تجارت و داشته‌های‌شان را با دیگران شریک سازند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=18589