فلم – طالبان دو زن را به اتهام تماس با مردان نامحرم شلاق زدند

مسوولان امنیتی در جوزجان می‌گویند که افراد طالبان، دو زن را به اتهام برقراری تماس تیلیفونی با مردان و گشت و گذار بدون محرم، در ولسوالی درزاب این ولایت شلاق زده‌اند.

کمال الدین یاور آمر امنیت قوماندانی امنیه ولایت جوزجان، به رسانه ها گفت که طالبان این دو زن را در قریه قزل قشلاق ولسوالی درزاب، در ملا عام زیر شلاق گرفته، از آن ها خواسته است که با واضح ساختن دلیل صحبت تیلیفونی شان با مردان بیگانه، پشیمانی خود را ابراز بدارند.

وی افزود که این واقعه در قریه قزل قشلاق، حدود سه کیلومتر دورتر از مرکز ولسوالی درزاب به وقوع پیوسته است که از کنترول دولت خارج است.

یکی از باشنده گان قریه قزل قشلاق که خود را بازمحمد معرفی می کند، به پژواک گفت: «دو زنی که توسط طالبان شلاق کاری شدند، نان آور خانه اند و روزها به خاطر به دست آوردن لقمه نان حلال در بیرون از خانه کار می کنند.»

به گفته او، این زنان به سفارش ملا امام مسجد قریه قزل قشلاق، از سوی طالبان مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

موصوف علاوه کرد که این دو زن از نهایت مجبوریت به خانه های مردم رفته و با انجام کارهای شاقه روزی به دست می آوردند، که این عمل آن ها خشم ملا امام را برانگیخته بود و از این زنان به طالبان شکایت کرد.

وی گفت: «شوهر هر دو زن، به خاطر ناامنی و بیکاری در ولسوالی درزاب، سال گذشته روانه ایران شدند و تاکنون از آن ها احوالی در دست نیست.»

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان، در یک گفتگوی تیلیفونی در رابطه به این موضوع ابراز بی اطلاعی کرده گفت در صورتی که از این رویداد جزئیات به دست بیاورد، با رسانه ها شریک می سازد.

بر اساس گزارش ها، در سال های گذشته نیز شماری از زنان، بنابر مسایل مختلف در اطراف و نواحی مختلف این ولایت، توسط طالبان مجازات شده و در برخی موارد تیرباران نیز شده اند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

84 − = 83

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=47212