مجمع علما خواهان برخورد قانونی با مسوولان امنیتی شد

مجمع علمای افغانستان حوادث امنیتی اخیر در کشور را غیر قابل توجیه خوانده و از کمیسیون حقیقت‌یاب در پیوند به این رویدادها می‌خواهند که هر چه زودتر نتایج بررسی‌های خود را اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری صنا, مجمع علمای افغانستان امروز پنج شنبه ( ۱۸ جوزا ) در یک نشست خبری در کابل در پیوند به رویداهای امنیتی اخیر در کشور واکنش نشان داده و آنرا غیر قابل توجه خواند.

هرچند شماری زیادی از رهبران سیاسی و شهروندان کشور دلایل افزایش حملات تروریستی و ناامنی های اخیر در را بی‌کفایتی و سهل انگاری رهبری نهادهای امنیتی دانسته و خواهان برکناری آنان شده اند.

اما مولوی عطاالله فیضانی عضو مجمع علمای افغانستان حملات تروریستی اخیر در کشور را ناروا خوانده می‌گوید که متهم ساختن و دست داشتن رهبری نهادهای امنیتی و مشاور شورای امنیت ملی قبل از اثبات اتهام‌ها بر آنان خلاف اصول شرعی و قانون اساسی کشور است.

رییس جمهور غنی نیز در پیوند به حملات تروریستی، افزایش ناامنی‌های و اتهام وارده بر مسوولان امنیتی بخاطر بررسی عوامل آن یک کمیسیون حقیقت یاب تعیین کرده است.

همزمان با این مولوی فیضانی خواهان برخورد قانونی حکومت با مسوولان امنیتی شده گفت:” ما خواهان نتیجه گیری هرچه عاجل تیم حقیقت یاب تعیین شده در موضوع از سوی رییس جمهور هستیم و با افراد مسوول باید برخورد قانونی صورت گرفته و طبق قانون مجازات شود”.

اعضای مجمع علمای افغانستان افزودند که مظاهره مسالمت آمیز حق هر شهروند افغان است ولی ایجاد خیمه‌ها در مسیر جاده‌های شهر کابل سبب مشکلات برای مردم شده است.

آنان از مظاهرکنندگان می‌خواهند تا مشکلات و خواسته‌های شان را از طریق گفتگو و مذاکره به پیش ببرند.

اعضای مجمع علمای افغانستان از حکومت نیز می‌خواهد که هر چه عاجل در ادارات و صفوف امنیتی اصلاحات کامل آورده و به مردم برای تامین امنیت شان اطمینان دهد.

مجمع علمای افغانستان پس از آن در مورد حملات تروریستی اخیر واکنش نشان داده و آنرا ناروا می‌خواند که گروه‌های تروریستی نیز تحت نام دین اسلام دست به انجام چنین حملات می‌زنند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2289