معترضان شاهراه بغلان- قندوز را به‌روی ترافیک مسدود کردند

ده‌ها باشنده ولایت بغلان درپی افزایش ناامنی و کشته شدن افراد ملکی، امروز با راه اندازی تظاهرات شاهراه بغلان- قندوز را به‌روی ترافیک مسدود کردند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ هم اکنون در دو طرف شاهراه، هزاران مسافر گیرمانده و خواستار بازگشایی هرچه زودتر این شاهراه شده‌اند.

این تظاهرات درحالی راه‌اندازی شد که روز گذشته در این منطقه کاروان قدرت الله زکی، نماینده مردم تخار در مجلس هدف حمله طالبان قرار گرفت.

در این حمله به آقای زکی آسیبی نرسید، اما سکرتر و یک محافظ وی زخمی شدند. اما امیرگل حسین خیل، آمر امنیت ولایت بغلان گفته است که در این رویداد یک فرد ملکی کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

به گفته او، پس از حمله طالبان بر کاروان نماینده تخار در مجلس نمایندگان، میان دو طرف درگیری شدیدی صورت گرفت که در آن به طالبان نیز تلفات وارد شده است.

آقای حسین خیل افزوده که باشندگان محل امروز به دلیل کشته و زخمی شدن افراد ملکی، دست به تظاهرات زده و شاهراه بغلان- قندوز را به‌روی ترافیک بسته‌اند.

در همین حال، شماری از باشندگان محل گفته‌اند، احتمالاً این تظاهرات از سوی طالبان سازماندهی شده است. اما پولیس بغلان در این زمینه اظهار بی‌خبری کرده است.

افق نوشت: به گفته پولیس بغلان، نمایندگان معترضانی امروز در این ولایت، برای گفت‌وگو فراخوانده شده و جزئیات دقیق در این زمینه، بعداً به نشر خواهد رسید.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=27776