کارمند ربوده‌شده‌‌ی سازمان ملل در کابل آزاد شد

ملل متحد در افغانستان از آزادی یک کارمند این سازمان همراه با فرزندش در کابل که از ماه جنوری به این سو اختطاف شده بودند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صنا، یوناما از این آزادی استقبال می کند و در عین حال خشم خویش را از اختطاف آنها و کشتن همکار دیگر که در جریان همین حادثه ربوده شده بود، ابراز می دارد.

یوناما با نشر اعلامیه‌ای گفته که آزادی این زن و پسر خوردسالش تسکین بزرگی برای عزیزان شان، همکاران و تمام خانواده ملل متحد در افغانستان است.

انگرید هایدن معاون نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان و سرپرست هیئت معاونت ملل متحد در افغانستان (یوناما) گفت:”ما اختطاف شرم آور و کشتن یکی از همکاران مان را که به نظر می رسد عمدی باشد را محکوم می کنیم.”

وی افزود: “ما با فامیل هایی که از این جرم وحشتناک متاثر شده اند ابراز همدردی می نماییم و از مسئولین می خواهیم تا هر چه در توان دارند، برای به عدالت کشانیدن عاملین این حادثه انجام دهند.”

دو کارمند اختطاف شده ملل متحد هر دو شهروندان افغانستان بودند که در کابل با صندوق جمعیت ملل متحد کار می کردند.

آنان در ۲۲ جنوری ۲۰۱۸ زمانی مفقود شدند که موتر حامل شان از سوی مهاجمین ناشناس متوقف گردید. جسد راننده در ۱۶ مارچ در کابل پیدا شد.

شهروندان افغانستان شمار بیشتر کارمندانی را تشکیل می دهند که با ملل متحد در افغانستان کار می کنند.

یوناما می گوید که مسلکی بودن آنها، تعهد و فداکاری که آنها از خود در جهت انکشاف و امنیت نشان می دهند برای تامین صلح در افغانستان ضروری است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=31580