۱۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه مفقود شدند

حدود ۱۰۰ مهاجر در نزدیک سواحل لیبی در دریا مفقود شده اند، پیش از این هم شماری زیادی از پناهجویان آفریقایی در دریای مدیترانه جان باخته اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ منابع خبری گزارش داده اند که حدود ۱۰۰ پناهجویی که قصد ورود به اروپا از طریق لیبیا را داشتند، در نزدیکی سواحل این کشور ناپدید شده اند.

در میان این افراد زنان نیز شامل اند. نیروهای ساحلی لیبیا در ترابلس می گویند به دنبال واژگونی یک قایق حامل پناهجویان در نزدیکی سواحل لیبیا، از سرنوشت ۹۰ تا ۱۰۰ نفر آنان هیچ خبری در دست نیست.

۱۷ تن از سرنشینان این قایق که شامل زنان نیز می شود، نجات داده شده اند. به گفته مقام ها، این افراد چندین ساعت خود را در قایق دچار حادثه شده نگهداشتند تا اینکه گروه نجات به محل رسید.

در یک رویداد دیگر نیروهای ساحلی لیبیا در نزدیکی ساحل ساویجا در شرق ترابلس ۲۶۷ مهاجر که از کشوهای مختلف افریقایی هستند به شمول ۱۷ کودک را نجات دادند.

براساس معلومات سازمان های امداد رسان ده تن از آوارگان در پایان هفته گذشته در نزدیکی سواحل لیبا غرق شده و دها تن دیگر ناپدید گردیدند.

جان باختن ۳۱۱۶ تن در سال گذشته از زمان سرنگونی حکومت معمر القذافی در سال ۲۰۱۱ در لیبیا، این کشور به مسیر مهم ترانزیتی مهاجران از افریقا به اروپا مبدل شده است.

قاچاقبران توسط قایق های با ظرفیت کمتر تلاش می کنند تا این افراد را به کشورهای اروپایی انتقال بدهند.

اداره های دولتی لیبیا و برخی از گروه های مسلح، تحت فشار قرار گرفته اند و ایتالیا هم در این میان اقداماتی را دربرابر قاچاقبران انجام داده است.

براساس آمار سازمان بین المللی مهاجرت، سال گذشته ۳۱۱۶ تن از پناهجویانی که میخواستند از طریق بحیره مدیترانه به اروپا بیاند، جانشان را از دست دادند. تنها ۲۸۳۳ تن این افراد در آب های میان لیبیا و اروپا غرق شدند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=18189