با حفظ وحدت استراتژی تفرقه اندازی دشمنان را خنثا می کنیم

شماری از شهروندان وفعالان مدنی با راه اندازی یک گردهمایی موسوم به “رمضان خونین” از شهروندان کشور خواستند که با حفظ وحدت شان استراتژی تفرقه از سوی دشمنان را خنثا بسازند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ این فعالان مدنی امروز یکشنبه (۲۸ جوزا) در یک گردهمایی در کابل خواهان تقویت همگرایی میان شهروندان کشور شدند. آنان از شهروندان کشور خواستند که با حفظ وحدت شان به نداهای اختلاف افگنانه در کشور نه بگویند و استراتژی تفرقه افگنی دشمنان مردم را نیز خنثا بسازند.

هارون فرمولی یکی از این فعالان گفت که دشمنان افغانستان با استفاده از عناوین مختلف درمیان مردم تفرقه افگنی می کنند. وی با اشاره به حملات تروریستی اخیر بر تجمعات خاص و اماکن مذهبی در کشوربیان داشت که دشمنان مردم با انجام این گونه حملات و بازتاب آن ها در صفحات اجتماعی به حساسیت های قومی و مذهبی در کشور دامن می زنند.

آقای فرمولی تصریح کرد که این گونه حملات تفرقه افگنانه عموما در بیرون از کشور برنامه ریزی شده و به هدف تشدید تنش ها و تطبیق استراتژی تفرقه میان اقوام و مذاهب در افغانستان روی دست گرفته شده است.

وی از تمام مردم خواست که با حفظ وحدت وهمگرایی شان در برابر تفرقه افگنی دشمنان ایستادگی کنند. در همین حال صالح اغلو یکی دیگر از این فعالان گفت که دشمنان مردم همیشه از شکاف های قومی و مذهبی در افغانستان به نفع شان استفاده کرده اند.

وی گفت این دشمنان در این اواخر نیز با انجام حملات تروریستی بر تجمعات خاص می خواهند برخی را علیه برخی دیگر تحریک کرده وبه تنش های قومی و مذهبی دامن بزنند. آقای اغلو خواهان تقویت همگرایی میان مردم شده از شهروندان خواست که با حفظ وحدت شان همه باهم در برابر استراتژی تفرقه افگنی دشمنان ایستادگی کنند.

این فعالان مدنی از حکومت نیز می خواهند که عاملان تفرقه افگنی در کشور را شناسایی کرده، هویت شان را برای مردم افشا بسازد و آنان را به نهادهای عدلی و قضایی کشور معرفی نماید.

گفتنی است که پس از رویدادهای اخیر امنیتی در کشور به ویژه حمله تروریستی به مراسم خاکسپاری پسر معاون اول مجلس سنا و حمله به مسجد الزهرا در غرب کابل؛ ریاست جمهوری، ریاست اجرایی، شورای ملی و شورای سرتاسری علمای افغانستان تاکید کرده اند که اهداف این گونه حملات ایجاد تفرقه قومی- مذهبی در افغانستان می باشد و مردم افغانستان باید بیدار باشند تا طعمه این دسیسه ننگین دشمنان نشوند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2962