اختلافات مذهبی در افغانستان وجود ندارد و شیعه و سنی باهم برادر اند

شورای سرتاسری علمای افغانستان می‌گوید که دشمنان در صدد ایجاد تفرقه مذهبی در افغانستان هستند اما اختلافات مذهبی در افغانستان وجود ندارد و شیعه و سنی باهم برادر اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ شورای سرتاسری علمای افغانستان امروز یکشنبه ( ۲۶ جوزا ) نشستی را به هدف وحدت و همبستگی مذهبی با حضور شماری از علمای شیعه و سنی در کابل برگزار کرد.

مولوی قیام الدین کشاف رییس شورای سرتاسری علمای افغانستان می‌گوید که دشمن در صدد ایجاد تفرقه مذهبی در افغانستان است اما وی تاکید می‌کند که دشمنان به این اهداف خود نخواهند رسید.

جمهور نوشت: آقای کشاف گفت :” دشمن می‌خواهد دسیسه‌های را به کار ببرد که اختلافات مذهبی و اختلافات بین شیعه و سنی را به میان بیاورد.

ولی ما به ملت عزیز خود اطمینان می‌دهیم و تنبه می‌کنیم دشمنان خود را که در افغانستان اختلاف بین شیعه و سنی وجود ندارد.

و دشمن به این اهداف خود کامیاب نخواهد شد”. همزمان با این آیت الله واعظ زاده بهسودی حملات اخیر تروریستان را به شدت محکوم کرده می‌گوید که شیعه و سنی در افغانستان برادر اند و در کنارهم زندگی می‌کنند وی تاکید می کند که برادری شیعه و سنی در کشورهای منطقه الگو است.

آقای بهسودی بیان داشت که حملات تروریستی در افغانستان خلاف تمام ارزش های اسلامی و انسانی می باشد و عاملان حملات تروریستی در بشریت و اسلامیت جایی ندارند.

وی از حامیان و تمویل کنندگان تروریستان نیز می‎خواهد که دست از حمایت گروهای تروریستی بردارند. شورای سرتاسری علمای افغانستان در حالی نشستی را به هدف وحدت و همبستگی مذهبی برگزار می‌کند که شماری زیادی از مقامات حکومتی و رهبران سیاسی هدف از حمله انتحاری بر مسجد الزهرا واقع در غرب شهر کابل را تفرقه افگنی مذهبی و قومی در میان مردم افغانستان خوانده بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2965