همایش روز جهانی قدس در هرات برگزار شد

نهضت اسلامی افغانستان به مناسبت روز جهانی قدس و ابراز انزجار مردم کشورمان از اسرائیل و برای به نمایش گذاشتن اتحاد مسلمانان جهان و داشتن درد مشترک، همایشی را در ولایت هرات برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ محمد دادفر کریمی، مسئول دفتر نهضت اسلامی ولایت هرات در این همایش گفت: زمانی که همه مسلمانان در قرآن برادر خوانده شده‌اند، باید امت اسلامی و مردم افغانستان هم خود را همدرد مردم فلسطین بدانند. به گفته او، ده‌ها سال است که رژیم صهیونیستی بلای جان مسلمانان و مردم فلسطین شده است ولی امت اسلامی نتوانسته تا این غده سرطانی را از بدنه مسلمانان پاک کند.

وطن۲۴ نوشت: آقای دادفر کریمی همچنین به بروز گروه‌های تروریستی – تکفیری اشاره کرد که در این اواخر در سرزمین‌های اسلامی به جان مسلمانان افتاده و می‌خواهند که مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شودو اتحاد مسلمانان جهان را درهم شکنند. او می‌گوید: این گروه‌ها ساخته و پرداخته شده دست اسرائیل و هم‌پیمانان غربی‌اش هستند و یکی از اهداف اصلی آنها ضربه زدن به اسلام است ولی باید آنان بدانند که اتحاد مسلمانان مانع چنین نقشه‌هایی می‌شود.

مسئول نهضت اسلامی افغانستان در ولایت هرات از تمام مردم افغانستان خواست تا با وحدت خود که همانا وحدت میان شیعه و سنی است، از آرمان‌های اصلی اسلام حمایت کنند.

از سویی دیگر حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد هاشمی، مسئول مرکز اجتماعی – فرهنگی تبیان در ولایت هرات به اهمیت و جایگاه مسجدالاقصی در قرآن کریم و نزد مسلمانان اشاره کرد. به گفته او، بیت‌المقدس به عنوان مکانی با ارزش برای امت اسلامی شناخته می‌شود و مسلمانان راستین اجازه نخواهند داد که این مسجد یاد شده در قرآن کریم در دست کفار باقی بماند.

وی تصریح کرد که رژیم اسرائیل برای از بین بردن امت اسلامی بنا نهاده شده و در قلب کشورهای اسلامی جای گرفته و در چنین شرایطی، بر مسلمانان واجب است که با هر گونه توان خود با این توطئه مقابله کنند.

شهرام رضایی، یکی از این اشتراک کنندگان بیان کرد: “چرا ما باید از فلسطین حمایت نکنیم؟ مردم فلسطین برادران و خواهران ما هستند که در حال حاضر زیر ظلم و ستم اسرائیلیان قرار دارند، ما با تمام توان خود حامی فلسطین و بیت‌المقدس هستیم.” او افزوده که دردهای مشترک زیادی میان مردم فلسطین و مردم افغانستان است و به همین خاطر، باید از برادران خود در فلسطین پشتیبانی کنیم.

گفتنی است که نهضت اسلامی افغانستان از ۱۰ سال گذشته به این سو همواره برنامه‌های فراوانی را به حمایت از مردم مظلوم فلسطین و تجلیل از روز جهانی قدس برگزار کرده است. پس از کابل، این نهضت در ولایت هرات کارهای فراوانی را کرده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3223