آخرین سفر تفریحی دختران ترک به امارات

سخنگوی سازمان هوانوردی ملکی ایران اعلام کرد که بعد از ظهر روز یکشنبه ۲۰ حوت یک جت شخصی متعلق به ترکیه که از شارجه عازم استانبول بود حین عبور از آسمان ایران در شهر کرد سقوط کرده و تمام ۱۱ سرنشین آن که دختر بودند کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ بربنیاد گزارش ها دختر یک سرمایه دار ترک به نام مینا باشاران نیز یکی از مسافران بوده است.

مینا باشاران به مناسبت ازدواج و به افتخار آغاز زندگی مشترک برای دوستانش ترتیب سفر تفریحی داده بود که در سقوط هواپیمای ترکیه در ایران جان باخت. وی قرار بود در ۱۴ آپریل(۲۵ حمل) عروسی کند.

دختر یک سرمایه دار ترک به نام مینا باشاران نیز یکی از مسافران بوده است

به نقل از مدیر کل روابط عمومی سازمان هوانوردی ایران، این هواپیما ۱۱ سرنشین شامل هشت مسافر و سه خدمه پرواز داشته است.

سخنگوی سازمان هوانوردی ایران تأیید کرده است که این هواپیما که از شارجه در امارات متحده عربی راهی شهر استانبول بوده، درحریم هوایی ایران از صفحه رادار محو شده است.

به گزارش تلویزیون دولتی ایران این هواپیما به کوه برخورد کرده است. گزارش‌های دیگر حاکی از آتش گرفتن موتور هواپیما پیش از سقوط است.

هواپیما پس از سانحه آتش گرفته است.

به گفته مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس ایران، نیروهای بومی به لاشه هواپیما ترکیه‌ای رسیدند ولی تمام اجساد سوخته‌اند و برای تشخیص هویت به آزمایش دی ان ای نیاز است.

تمام سرنشینان این هواپیما “دختران جوان” و دو خدمه پرواز و خلبان هم خانم بوده‌اند.

خبرگزاری رسمی ترکیه گزارش داده که این هواپیما متعلق به شرکت باشاران بوده است. داکتر کرم کینیک رییس هلال احمر ترکیه در توئیتر نام مسافران هواپیما را اعلام کرد که در میان آنها نام مینا باشاران دختر حسین باشاران رییس هیئت مدیره هلدینگ باشاران هم دیده می‌شود.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=23967