آخرین گزارش ها از وضعیت ابوبکر البغدادی

روزنامه وال‌ستریت ژورنال به نقل از یکی از سرکرده‌های داعش نوشت که ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش همچنان زنده و در سوریه مخفی شده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ این روزنامه اخیرا مصاحبه‌ای با یکی از تروریستان داعش به نام «اسماعیل العیثاوی» که اخیرا در ترکیه بازداشت شده و مدعی است که از سرکرده‌های داعش می باشد، داشته است.

بر اساس این مصاحبه، اسماعیل العیثاوی، ۴۷ ساله بوده و دارای مدرک دکترا در رشته فقه اسلامی است.

این تروریست در گفت‌وگو با خبرنگاران وال‌ستریت ژورنال خود را «مسئول تهیه برنامه‌های درسی و آموزشی مرکز اسلامی داعش» در شهر رقه سوریه معرفی می‌کند.

العیثاوی مدعی شد که در سال ۲۰۱۷ در چارچوب نشست گسترده‌ای با سرکرده‌های داعش، با البغدادی در مخفیگاهش دیدار کرد.

تروریست داعشی ادعا کرد که به رغم اینکه از حلقه تصمیم‌گیران داعش نبوده ولی با این حلقه ارتباط نزدیکی داشته است.

او در مورد محل اختفای ابوبکر البغدادی سرکرده داعش نیز گفت که «البغدادی در منطقه‌ای در صحرای سوریه نزدیک به شهر المیادین مخفی شده است و برای رسیدن به مخفیگاه او یک روز کامل زمان برده است».

العیثاوی می‌گوید: «طی این سفر اقدامات امنیتی پیچیده‌ای اتخاذ شد؛ به گونه‌ای که نگهبانان البغدادی حتی خودکار و ساعت مچی افراد شرکت کننده در جلسه دیدار با البغدادی و تمامی آنچه را که می‌شود با آن تحت تعقیب سرویس‌های اطلاعاتی قرار گرفت را ضبط کردند».

این تروریست داعشی می‌گوید، در این جلسه ابوبکر البغدادی در کنج اتاق می‌نشست و با صدای آرامی با دو تن از سرکرده‌های داعش در مورد آخرین تحولات نظامی گفت‌وگو می‌کرد که ناگهان صدایش بالا گرفت و آن دو را متهم به ناتوانی و بی‌کفایتی کرد.

او می‌گوید در پایان جلسه عضویت دو سرکرده مذکور در شورای رهبری داعش لغو شد و البغدادی اولین کسی بود که جلسه را ترک کرد.

اسماعیل العیثاوی می‌گوید ابوبکر البغدادی «بسیار لاغر شده و ریشش خیلی سفید شده است».

به رغم اینکه داعش بیشتر مناطق تحت اشغال خود در سوریه را از دست داده ولی همچنیان اخبار ضد و نقیض درباره سرنوشت او زیاد است.

اخیرا یک منبع آگاه عراق مدعی شد که سرکرده داعش در حملات هوایی عراق به مواضع این گروه تروریستی، بغدادی مرگ مغزی شده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=40888