امام جماعت مسجد بریتانیا به خاطر انتقاد از عربستان اخراج شد

اجمل مسرور که امام جماعت مسجدی در لندن که تحت کنترل مالی «لیگ جهان اسلام» می باشد، به خاطر اینکه بارها از عربستان و خاندان آل سعود انتقاد کرده، از امامت مسجد برکنار شد.

به گزارش خبرگزاری صنا به نقل از middleeasteye، امام جماعت مسجدی در بریتانیا به خاطر انتقاد از خاندان سلطنتی آل سعود، اخراج شد.

واعظ بریتانیایی، عربستان را عامل اخراجش از مسجدی در لندن دانسته است.

به گفته اجمل مسرور مسجد فیتزروویا، که همچنین به عنوان مسجد خیابان گودج در مرکز لندن شناخته می شود با کمک های مالی «لیگ جهان اسلام» عربستان کنترل می شود و علت اخراج این واعظ انتقاد از محمد بن سلمان و خانواده سلطنتی این کشور بوده است.

اجمل مسرور گفت که وی پیش از این نیز بارها به خاطر انتقاد از عربستان توسط لیگ جهان اسلام مورد بازخواست قرار گرفته است.

وی گفت: در طی ۵ سال گذشته حداقل ۵ بار به خاطر نظراتی که درباره عربستان سعودی داده بودم توسط مدیریت مسجد بازخواست شدم. آن ها از من می خواستند که درباره پادشاه یا رژیم آل سعود صحبت نکنم. من چندین بار بحث و جدل هایی را با مدیر کنونی مسجد بر سر این موضوع داشتم. در پایان نیز به این نتیجه رسیدیم که من دیگر در مراسم مسجد از عربستان انتقاد نکنم اما اجازه داشتم که در اینترنت و فضای مجازی حرف هایم را بزنم.

اخراج مسرور تنها چند روز پس از این اتفاق افتادکه وی در صفحه فیس بوک خود ویدئویی درباره عربستان سعودی گذاشته بود که خانواده سلطنتی آل سعود را «فاسد، مستبد و کاملا ضد اسلامی» توصیف می کرد.

در جای دیگری وی شاهزاده آل سعود، محمد بن سلمان و همکارانش را متهم به بازداشت فعالان و علمای اسلامی کرده بود.

مسرور گفت: من ۱۰۰% مطمئن هستم که آنها من را به خاطر نظراتی که درباره محمد بن سلمان داده بودم اخراج کردند، چرا که من گفته بودم او یک اصلاح طلب نیست بلکه یک سازگار شونده است. من همچنین آن ها را متهم کردم که بودجه مسجد را تنها خرج پروژه های سعودی می کنند.

وی افزود: زمانی که پرسیدم چرا اخراجم می کنید؟ آن ها به من گفتند که این دستور از مراتب بالاتر آمده است، یعنی اینکه دولت سعودی می خواسته که من اخراج شوم.

مسرور که امام جماعت مساجد در سرتاسر بریتانیاست، همچنین در یک بنیاد خیریه فعالیت می کند و پیش از این نیز کاندیدای انتخابات آزادی خواهان دموکرات در سال ۲۰۱۰ بوده و رئیس جامعه اسلامی بریتانیا نیز بوده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

31 + = 39

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=45628