امریکا شرایط را برای ترکیه سخت تر کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در صفحه تویترش نوشت، که تعرفه واردات فولاد و الومینیوم از ترکیه را دو برابر افزایش می شود.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در تویترش نوشت:- “همین حالا مجوز دو برابر کردن تعرفه فولاد و الومینیوم از ترکیه را دادم”.

وی علاوه کرده است: “همزمان با اینکه واحد پول آنها، لیر ترکیه، به سرعت در برابر دالر بسیار قوی ما در حال افت است! تعرفه واردات آلومینیوم از ترکیه به ۲۰ درصد و تعرفه فولاد به ۵۰ درصد افزایش می‌یابد. در این زمان پیوندهای ما با ترکیه خوب نیست”.

پیش از این ایالات متحده تعرفه ۲۵ درصدی بر کالاهای وارداتی چین نیز اعمال کرده بود، که پکن تعرفه مشابهی بر محصولات وارداتی امریکا به چین وضع کرد.

این تعرفه ها را ترامپ بر فولاد و الومینیوم ترکیه در حالی وضع می کند، که لیر ترکیه در سال روان میلادی حدود یک سوم ارزشش را در برابر دالر امریکا را از دست داده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، دیروز تحریم‌های امریکا را “جنگ اقتصادی” توصیف کرد. یادآوری می کنیم، که پیوندها میان ترکیه و امریکا در ماه‌های اخیر تیره شده است.

امریکا وزرای عدلیه و داخله ترکیه را بر سر زندانی کردن یک کشیش امریکایی تحریم کرده است و ترکیه هم در برابرش گفت دارایی‌های دو وزیر امریکایی را مسدود می‌کند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=39968