امریکا هند را به تحریم تهدید کرد

روزنامه هندی اکونومیک تایمز نوشت؛ امریکا هند را تهدید کرد که اگر به برنامه خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ از روسیه ادامه دهد، با تحریم های واشنگتن روبه رو خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ این در حالی است که هند آماده امضای قرارداد سامانه موشکی اس ۴۰۰ با روسیه در سفر ماه آینده «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری این کشور به دهلی نو است.

مقام های هند اعلام کرده اند، دهلی نو به هیچ عنوان از این قرارداد عقب نشینی نخواهد کرد و تسلیم فشار تحریم های امریکا نخواهد شد.

این در حالی است که ترامپ و مودی اوایل ماه سرطان گذشته در دیداری در واشنگتن، در خصوص روابط دفاعی، امنیتی، مبارزه با تروریسم، عضویت هند در گروه تامین کنندگان هسته ای، توافق آب و هوایی پاریس و همچنین مذاکره درباره آزادی حمل و نقل دریایی و هوایی در منطقه اقیانوس هند و آرام رایزنی کردند.

«نیرمالا سیتارامان» وزیر دفاع هند پیشتر اعلام کرده بود که دهلی نو و مسکو ممکن است قرارداد خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ از روسیه را پیش از سفر پوتین به هند امضا کنند.

سامانه موشکی اس ۴۰۰ در جهان رقیبی ندارد و بسیار مورد توجه کشورهای مختلف است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا اخیرا فرمانی امضا کرده که بر اساس آن کشورهایی که از روسیه موشک اس ۴۰۰ و تجهیزات نظامی خریداری کند با تحریم های واشنگتن روبرو خواهند شد.

کشورهایی مانند چین، روسیه و ترکیه در مخالفت با تصمیم رئیس جمهور امریکا اعلام کرده‌اند از خواسته ترامپ پیروی نمی‌کنند.

امریکا روسیه و چین را در چارچوب سند استراتژی امنیت ملی ۲۰۱۷ بزرگترین تهدید نظامی و اقتصادی تلقی کرده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

62 + = 64

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43926