انتقاد تند آلمان از تداوم نقض حقوق بشر و اجرای احکام اعدام در عربستان

نماینده کشور آلمان در سی‌وهشتمین نشست حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو، از تداوم نقض حقوق بشر و اجرای احکام اعدام در عربستان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ «آلریش سیدنبرگر» نماینده آلمان در کمیته حقوق بشر، برخی از اقدامات ضد حقوق بشری عربستان در زیر پاگذاشتن میثاق‌های بین‌المللی و اجرای احکام متعدد اعدام در عربستان را برشمرد.

سخنان نماینده آلمان که در ۲۷ جنوری در شورای حقوق بشر (فصل چهارم منشور سازمان ملل) ایراد شد، نگرانی شدید کشورش را از آمار فزاینده اعدام‌ها در برخی کشورها به ویژه عربستان که در ردیف اول این آمار قرار دارد، گوشزد کرد.

«سیدنبرگر» گفت: «احکامی که به اجرای اعدام منجر می‌گردد، برگرفته از محاکمه‌های ناعادلانه بوده است و علیرغم این که قربانیان تأکید کرده‌اند بارها مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفته‌اند، گفته‌های آنان مورد بی‌توجهی و سانسور خبری قرار گرفته و هیچ گوش شنوایی صدای ضجه و فریادهای آنان را نمی‌شنود. مجازات اعدام شامل محکومین کم سن و سال با سن تقریبى ۱۸ سال می‌شود که نقض صریح قوانین بین‌المللی است.»

قابل ذکر است سازمان حقوق بشر نسبت به خطر مرگ حتمى ۸ طفل خردسال در عربستان پس از صدور حکم اعدام برای آن‌ها که بر اثر شکنجه دادن این عده برای اعترافات اجباری و صحه گذاشتن به سنایورهای غیر واقعی مدنظر نظام حاکم محقق شد، هشدار داده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=37913