انتقاد تند سازمان داکتران بدون مرز از سیاست مهاجرت اتحادیه اروپا و آلمان

سازمان بین المللی “داکتران بدون مرز” از سیاست مهاجرت حکومت آلمان و اتحادیه اروپا شدیدا انتقاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ این سازمان می گوید که اتحادیه اروپا برای محدود کردن جریان مهاجرت به این اتحادیه، مصیبت کشیدن پناهجویان را در پشت درهایش تحمل می کند.

فلوریان وستفال، مدیر بخش آلمان این سازمان روز سه شنبه (۲۲ جوزا) در جریان معرفی گزارش امسال شان در برلین گفت که برای جلوگیری از ورود بیشتر پناهجویان در اروپا، آگاهانه از رنج ها و دردهای انسان هایی که در مقابل دروازه های ما قرار گرفته اند، چشم پوشی می گردد.

او در ادامه گفت: «این همه یک ورشکستگی اخلاقی برای اتحادیه اروپا است.»

علاوه بر مورد کنونی کشتی نجات “اکواریوس” با ۶۲۹ مهاجر که از آب های مدیترانه نجات یافتند و کشورهای ایتالیا و مالتا اجازه لنگر انداختن به این کشتی ندادند.

وستفال به وضعیت نهایت وخیم اردوگاه “موریا” در جزیره یونانی لیسبوس نیز اشارت کرد. او می گوید که این اردوگاه که برای ۳۰۰۰ نفر در نظر گرفته شده بود، در حال حاضر ۷۴۰۰ پناهجو در آن جابجا شده اند.

شرایط زندگی در این اردوگاه فاجعه بار عنوان شده است. حدود یک سوم این پناهجویان کودک هستند و در بسیاری از آنها علایم اختلال های ضربه روانی دیده می شود.

به عنوان مثال خودآزاری یا آسیب رساندن به جسم خود و یا تر کردن بستر در جریان شب و امثال این علایم در این اطفال پناهجو دیده می شود.

بسیاری از پناهجویان در این اردوگاه از ماه ها یا شاید هم از سال ها به این طرف منتظر اند تا به سرنوشت شان رسیدگی شود.

روند پناهندگی پناهجویان خیلی طول می کشد و کاملا غیرشفاف است.

رقم پناهجویان تازه وارد در پنج ماه اول امسال به مقایسه سال ۲۰۱۷ به ۵۰ درصد افزایش یافته است.

در ماه می، حدود ۱۰۰ نفر در هر هفته وارد جزیره لیسبوس گردیده اند که بسیاری شان زنان و کودکان از کشور های سوریه، افغانستان و عراق اند.

در این کمپ خانواده های شش تا هشت نفره، معمولا در ساحه ای تنگ زندگی می کنند.

سازمان “داکتران بدون مرز” در حال حاضر در مقابل دروازه ورودی اردوگاه “موریا” یک کلینک اطفال ایجاد کرده و در مرکز جزیره “میتیلینی” یک کلینیک برای قربانیان شکنجه ایجاد نموده است.

دویچه وله

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=33854