روسیه: ۱۰ هزار داعشی به افغانستان منتقل شده اند / امریکا: ما مسئول انتقال داعش به افغانستان نیستیم

انتقال نیروهای داعش به افغانستان

در حالی که روسیه و ایران ، امریکا را مسئول انتقال داعش به افغانستان می خوانند ، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا گفت: ما مسئول انتقال داعش به افغانستان نیستیم بلکه آنها خود به این کشور آمده اند.

به گزارش خبرگزاری صنا ، هدر نائورت ؛ سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا در یک نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: “ایران و روسیه می گویند امریکا اعضای داعش را به افغانستان منتقل کرده است تا منطقه را ناامن کنند”، گفت: نه هرگز اینگونه نیست.

وی افزود: وزیر امور خارجه امریکا در نشستی که سه شنبه درباره مقابله با داعش و با مشارکت هفتاد و پنج کشور برگزار شد، کشورهای حاضر در ائتلاف را تشویق کرد که نگاه گسترده تری به داعش داشته باشند. این ائتلاف برای نخستین بار برای مقابله با داعش در عراق و سوریه تشکیل شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا علاوه کرد: ما شاهد آن هستیم که داعش به نقاط دیگر جهان رفته است. شما گزارش های مربوط به حملات تروریستی را در کشورهای دیگر می بینید. وزیر امور خارجه امروز در رابطه با قدرت گرفتن داعش درافغانستان و جنوب شرق آسیا صحبت کرد.

او تاکید کرد: ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش امروز معتقد است که باید بر روی مبارزه با داعش در عراق و سوریه تمرکز کند اما در این حال باید قدرت گرفتن این گروه در کشورهای دیگر را هم زیر نظر داشته باشد.

هدر نائورت تصریح کرد: این که امریکا مسئول این موضوع (انتقال نیروهای داعش به افغانستان) است، باید بگویم که هرگز اینگونه نیست.

با این حال مقامات روسیه و ایران می گویند پس از شکست سنگین داعش در عراق و سوریه ، امریکا تلاش دارد تا بقایای این گروه تروریستی را به افغانستان انتقال دهد.

ضمیر کابلوف ؛ نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفته است: تروریست های داعش با مجهز ترین سلاح و ابزارهای جنگی کشورهای غربی به افغانستان منتقل می شوند.

وی تصریح کرد: بالگردهای ناشناس افراد داعش را به افغانستان منتقل می کنند.

از سویی مقامات روسی مدعی هستند در حالی که داعش به سرعت خود را به مرزهای شمالی افغانستان می رساند اما امریکا و حکومت مرکزی افغانستان برای مبارزه با داعش عزم جدی ندارند .

نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان، شمار تکفیری های داعش در این کشور را حدود ده هزار نفر اعلام کرد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + 4 =

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=21331