ایتالیا برای جلوگیری از ورود پناهجویان، دست به دامن ناتو شد

معاون نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا اعلام کرد که دولت این کشور از ناتو خواسته است برای مقابله با پناهجویان از مرزهای جنوبی ایتالیا در دریای مدیترانه دفاع کند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ متئو سالوینی، معاون نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا به سازمان های حقوق بشری هشدار داد به آوارگان برای رسیدن به سواحل ایتالیا کمک نکنند.

وزیر کشور ایتالیا گفت: «دیگر ما این وضعیت را تحمل نخواهیم کرد.من به سازمان های غیر دولتی و حقوق بشری که در دریای مدیترانه با کشتی های نجات خود به مهاجران کمک می کنند و انها را به سواحل ایتالیا می رسانند می گویم که بندرهای ما بر روی کشتی های شما بسته خواهد بود».

دولت ایتالیا ۴ روز پیش نیز به یک کشتی حامل بیش از ۶۲۹ آواره و مهاجر آفریقایی که توسط یک سازمان غیر دولتی در چند نقطه مختلف دریای مدیترانه از غرق شدن نجات داده شده بودند، اجازه لنگر انداختن در بنادر ایتالیا را نداد.

این کشتی پس از ۳ روز سرگردانی در دریای مدیترانه با اسکورت دو کشتی جنگی ایتالیا راهی اسپانیا شده است.

جوزپه کونته نخست وزیر جدید ایتالیا هفته پیش در پارلمان این کشورهمزمان با آغاز رسمی کار خود تاکید کرده بود که با قاطعیت از ورود آوارگان به این کشور جلوگیری خواهد کرد.

جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا گفت: «دولت من به بیزنس ناشی از مهاجرت غیرقانونی که زیر پوشش همبستگی و بشردوستی دروغین بیش از پیش گسترش یافته پایان خواهد داد».

نیروهای ایتالیایی در جنوب این کشور برای مقابله با ورود آوارگان به حالت آماده باش درآمدند.

دولت ائتلافی ایتالیا در انتخابات اخیر پارلمانی این کشور کانون مبارزات سیاسی خود را ضدیت با مهاجرت و اصلاحات در اتحادیه اروپا گذاشته بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=33970