ایتالیا کشتی حامل پناهجویان را متوقف کرد

پس از اینکه حکومت جدید ایتالیا تمهیدات دشواری را علیه پناهجویان اتخاذ کرد، در جدیدترین اقدام، این کشور به یک کشتی تجاری حامل مهاجران نجات یافته اجازه توقف در ساحل ایتالیا را نداد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ وزارت داخله ایتالیا روز سه شنبه (۱۰ جولای ۲۰۱۸) اطلاع داد که به این کشتی که روز دوشنبه ۶۶ مهاجر را از نزدیکی ساحل لیبیا نجات داده بود، اجازه داده نشد که این افراد را در ساحل ایتالیا پیاده کند.

این کشتی که با پرچم ایتالیا رفت و آمد می‌کند، برای تأمینات پلاتفورم های نفتی در بحیره مدیترانه در برابر ساحل لیبیا توظیف شده است.

حکومت ایتالیا، که از سوی جنبش عوامگرای “پنج ستاره” و حزب خارجی ستیز “لیگا” اداره می‌شود، به این ترتیب روی عملی ساختن مشی سختگیرانه خود علیه پذیرش پناهجویان پا برجا می ماند.

این حکومت همچنان، در رابطه با تقسیم بندی مهاجران به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به افزایش فشار خود بر این اتحادیه ادامه می‌دهد.

هرچند دانیلو تونینیلی، وزیر ترانسپورت ایتالیا گفته است که یک کشتی نگهبانان ساحلی ایتالیا این پناهجویان را تسلیم شده است، و همچنان به قول یک منبع داخلی، این افراد حالا به ایتالیا انتقال داده می‌شوند، با آنهم وزارت داخله ایتالیا نخواست این اظهارات را تأیید کند.

به گفته این وزارت کشتی تجارتی پناهجویان را سوار عرشه خود کرد، با آنکه به این کشتی گفته شده بود که کشتی های گزمه لیبیا برای نجات این افراد حرکت کرده اند.

ماتئو سالوینی، وزیر داخله ایتالیا، اندکی پیش از ملاقات با هورست زیهوفر همتای آلمانی اش در اینسبروک، گفت که کشورش هیچ پناهجویی را که قبلاً در ایتالیا ثبت شده، از آلمان پس نمی‌گیرد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=36983