بازی دوگانه امریکا در سوریه/ واشنگتن به دنبال تجزیه سوریه است

معاون وزیر دفاع روسیه می‌گوید که امریکا با وجود تعهدات در حفظ تمامیت ارضی و استقلال سوریه تلاش می‌کند تا این کشور را تقسیم کند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ الکساندر فومین، معاون وزیر دفاع روسیه در گفتگو با روزنامه “کراسنایا زوزدا” گفته است که تمایلات امریکایی‌ها کاملا مشخص است. آنها به دنبال تقسیم سوریه هستند در حالی که پیشتر قول داده بودند تا تمامیت ارضی و یکپارچگی این کشور را حفظ کنند.

وی بیان داشته:” نیروهای تحت کنترل امریکا با شبه‌نظامیان گروه تروریستی داعش همکاری می‌کنند و این اقدام بار دیگر تحت کنترل و هدایت امریکایی‌ها صورت می‌گیرد. واشنگتن از جدایی طلبان که از اقلیت‌های جامعه سوریه هستند، حمایت می‌کند، آنها با تشکیلات مسلح اقلیت‌های قومی شامل کردها این بازی را آغاز کرده اند. در حالی که می‌گویند به دنبال ایجاد یک منطقه امنیتی تحت کنترل این تشکیلات مسلحانه هستند که گفته شده تعدادشان ۴۰ هزار نفر است”.

او افزوده:” اولویت جدید رهبری سیاسی – نظامی ناتو ارتقای یک زیرساخت لجستیکی و حمل نقل در داخل اروپا و ایجاد منطقه “شنگن نظامی” است. این هدف برای استقرار سریع نیروهای نظامی در مرزهای روسیه انجام می‌گیرد”.

این مقام وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که در بخش‌های مختلفی از اروپا انبارهای تسلیحات، مهمات و منابع غذایی برای استقرار سریع نیروهای بیشتر و نیز هشت مرکز هماهنگ کننده برای استقرار نیروها در لهستان، رومانی، هنگری، بلغارستان، اسلواکی، لیتوانی، ‌لتونی و استونی ایجاد شده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=24065