بعضی ها به دنبال ربط دادن تروریسم به اسلام هستند

رئیس جمهوری ترکیه در سفرش به آلمان گفت: بعضی با توصیف برخی گروه‌های تروریست با عناوینی مانند «اسلامگرا و جهادگرا» به دنبال القای ارتباط تروریسم با اسلام هستند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه شنبه طی سفری که به آلمان داشت، گفت: مسلمان‌ها در غرب قربانی خشونت گروه‌های تروریستی شده‌اند.

آناتولی ترکیه گزارش داد، رجب طیب اردوغان در مراسم افتتاح مسجد جامع شهر «کلن» واقع در غرب آلمان طی سخنرانی‌ای گفت که «مسلمان‌ها در غرب بین چکش گروه‌های قاتلی مانند داعش، جماعت “گولن” و “پ. ک. ک” و سندان گروه‌های نژادپرست گیر کرده‌اند».

او گفت که آوردن عبارت‌هایی مانند «اسلام‌گرا و جهادگرا» برای گروه‌های تروریستی با هدف ربط دادن تروریسم به اسلام صورت می‌گیرد. در حالی که مسلمانان بیشترین قربانیان این گروه‌ها هستند.

رئیس جمهوری ترکیه تأکید کرد: «از نظر ما فرقی بین جنایتکاران داعش که غیرنظامیان را در بازاری در برلین و تروریست‌های پ. ک. ک. که مادر و نوزاد شیرخوار او را در ترکیه می‌کشند، نیست».

اردوغان بار دیگر تاکید کرد که هرگز اجازه نخواهد داد «یک مشت» هوادار تروریست‌های گولن و پ. ک. ک. بر روابط دو کشور تاثیر منفی بگذارند.

رئیس جمهوری ترکیه دیروز (شنبه) برای دیدار با صدر اعظم و رئیس جمهوری آلمان به این کشور سفر کرده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=44684