ترامپ: تحریم های کوریای شمالی همچنان حفظ می شود

‘دونالد ترامپ’ رییس جمهوری امریکا می گوید کشورش همچنان تحریم های خود علیه کوریای شمالی را حفظ خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ یونهاپ روز پنجشنبه گزارش کرد، ترامپ در اظهاراتی به دنبال شکست حزبش در انتخابات میاندوره ای مجلس نمایندگان امریکا همچنین به موضوع لغو دیدار ‘مایک پمپئو’ وزیر خارجه امریکا با ‘کیم یونگ چول’ مقام ارشد کوریای شمالی و مشاور رهبر این کشور اشاره کرد و گفت لغو این دیدار به دلیل برنامه ریزی برای برخی سفرها بوده است اما حاضر به ارایه توضیحات نشد.

بسیاری بر این باورند که ناخرسندی کوریای شمالی از ادامه تحریم های امریکا باعث شده است تا مناسبات دو کشور بار دیگر تیره شود.

با این حال ترامپ در مصاحبه ای گفت که انتظار دارد اوایل سال آینده میلادی برای دومین بار با ‘کیم جونگ اون’ رهبر کوریای شمالی دیدار کند.

یونهاپ از قول وی آورده است امریکا هیچ عجله ای برای دیدار و ملاقات ندارد زیرا تحریم ها کماکان فعال است.

کوریای شمالی هفته گذشته تهدید کرد اگر امریکا نخواهد تحریم ها علیه این کشور را کاهش دهد ممکن است بار دیگر سیاست توسعه تسلیحات هسته ای با رشد اقتصادی را توامان از سربگیرد.

در همین حال خبرگزاری کوریای جنوبی از قول مقام های کرملین نیز آورده است که روسیه خود را برای دیدار رهبر کوریای شمالی در سال ۲۰۱۹ میلادی آماده می کند.

مسکو تاکید کرده است که راهکارهای امریکا برای حل مساله شبه جزیره کوریا با تحریم خطرناک است و باید تحریم های کوریای شمالی شکسته شود.

در همین زمینه روسیه درخواست کرده است تا نشست غیر علنی شورای امنیت درباره کاهش تحریم های کوریای شمالی روز پنج شنبه برگزار شود.

به نظر می رسد درخواست روسیه و لغو سفر چول، همزمان با ریاست چین بر شورای امنیت، نشانی از پیام و نقش آفرینی بیشتر مسکو در ادامه مسیر گفت وگوهای واشنگتن-پیونگ یانگ باشد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=47969