تلاش همسر نتانیاهو برای کسب تابعیت امریکا

رسانه های امریکایی گزارش داده اند که سارا نتانیاهو همسر نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای اخذ تابعیت امریکایی دست به دامان داماد ترامپ شده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ بربنیاد این گزارش در جریان سفر نتانیاهو و همسرش به امریکا ، سارا نتانیاهو  در یک ملاقات خصوصی از کوشنر داماد ترامپ رئیس جمهوری امریکا خواسته است که برای وی و همسرش تابعیت امریکایی بگیرد.

این اصرار همسر نتانیاهو به دلیل نگرانی از بازداشت وی و همسرش است که اکنون به دلیل دست داشتن در پرونده های فساد تحت فشار هستند.

این در حالی است که جامعه صهیونیستی نیز به دلیل همین فسادها و نیز شکست های متعدد اسرائیل در روابط خارجی بشدت از وی ناراضی اند.

تلاش نتانیاهو برای فرافکنی بحران های اقتصادی و هویتی داخل به خارج از مرزهای سرزمین های اشغالی از جمله حمله به سوریه نتوانست بر فساد و ناتوانی وی سرپوش گذارد.

البته کوشنر که یک یهودی است و از او بعنوان رابط صهیونیست ها و ترامپ یاد می شود گفته است که باید این موضوع را با ترامپ مطرح کند. اما بنظر می رسد این درخواست با واکنش منفی ترامپ یا دست کم مشاوران وی مواجه شود.

بویژه اینکه این روزها روابط کوشنر با ترامپ ، سرد است  تا آنجا که حتی قرار است کوشنر و ایوانکا ترامپ ، کاخ سفید را ترک کنند.

بسیاری از تحلیلگران نیز براین باورند که کوشنر نقش مهمی در تصمیم ترامپ برای انتقال پایتخت امریکا از تل آویو به قدس داشته است و از سویی دخالت های کوشنر هم ، شانس  ترامپ برای پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری امریکا را به شدت کاهش داده است.

بنیامین نتانیاهو به اتهام فساد، دریافت رشوه و کلاهبرداری از مدت ها پیش تحت بازجویی قرار گرفته و مهم ترین پرونده های فساد او دو پرونده ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰و ۳۰۰۰ است که  پلیس رژیم صهیونیستی   از پایان تحقیقات در مورد پرونده ۱۰۰۰ خبر داد و تاکید کرد که ماه آینده نتایج این تحقیقات به دفتر دادستان کل ارائه خواهد شد.

پرونده «۱۰۰۰» به دریافت رشوه و کمک‌های مالی غیرقانونی خارجی، پرونده «۲۰۰۰» به سوء استفاده از قدرت و پرداخت رشوه به نشریه «یدیعوت آحرونوت» جهت حمایت و پوشش ویژه، و پرونده «۳۰۰۰» به زد و بند در جریان خرید زیردریایی‌های اتمی از آلمان مربوط است که در همه آنها نتانیاهو طرف اصلی ماجرا است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=23861