حج بهترین زمان و مکان برای اعلام مواضع امت اسلامی درخصوص مسائل مهم جهان اسلام است

آیت الله خامنه ای

آیت الله خامنه ای؛ رهبر جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (یکشنبه) همزمان با آغاز اعزام حجاج ، حج را فریضه‌ای بسیار مهم عنوان نمود و با اشاره به ظرفیت های معنوی آن،  حج را مظهر عظمت، وحدت و یکپارچگی و قدرت امت اسلامی دانست.

به گزارش خبرگزاری صنا، رهبر جمهوری اسلامی ایران آشنایی حجاج از ملیت های مختلف با یکدیگر و نزدیکی دلها و دراز شدن دست کمک و یاری را از جمله جنبه‌های درونی و اجتماعی حج دانست و خاطرنشان کرد: حج با تمام این ویژگیهای منحصر بفرد معنوی و اجتماعی، بهترین زمان و مکان برای اعلام مواضع امت اسلامی درخصوص مسائل مهم جهان اسلام است.

ایشان موضوع «برائت از مشرکان» را که همواره مورد تأکید امام خمینی(ره) بود، فرصتی برای اعلام مواضع در موضوعات مورد قبول امت اسلامی خواند و افزود: یکی از این موضوعات، قضیه مسجدالاقصی و قدس است که این روزها به‌علت گستاخی و خباثت رژیم  جعلی صهیونیستی، بیشتر از قبل مطرح و مورد توجه است و دل امت اسلامی به یاد مسجدالاقصی می‌تپد.

ایشان با تأکید بر اینکه مسئله فلسطین نباید به هیچ وجه مورد غفلت قرار گیرد، آن را محور عمده مسائل جهان اسلام دانست و گفت: چه جایی بهتر از بیت الله الحرام و مکه و مدینه و عرفات و مشعر و منا برای اظهار عقیده و بیان مواضع ملتهای مسلمان درخصوص فلسطین و مسجدالاقصی وجود دارد.

آیت الله خامنه ای دخالتها و حضور  امریکا در کشورهای اسلامی و منطقه و ایجاد گروههای تروریستی تکفیری را یکی دیگر از موضوعات مهمی دانست که باید ملتهای مسلمان در حج، درخصوص آن اعلام موضع کنند.

ایشان اهتمام ملتهای مسلمان به موضوع وحدت را نیز بسیار مهم و ضروری خواند و خاطرنشان کرد: در حالی‌که میلیاردها دالر خرج ایجاد تفرقه و اختلاف و دشمنی میان مسلمان می شود، مسلمانان باید مراقب باشند تا به این اختلاف افکنی کمک نکنند، زیرا هریک از امت اسلامی که به این توطئه کمک کند، در تبعات این گناه بزرگ شریک خواهند بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=5407