حمله انتحاری به ۳ کلیسا در اندونزیا/ ۴۹ تن کشته و زخمی شدند + تصاویر

در نتیجه انفجار انتحاری در سه کلیسا در «جاوه شرقی» کشور اندونزیا ۹ نفر کشته و ۴۰ نفر دیگر زخمی شدند. در میان کشته شدگان، زنان و اطفال نیز شامل اند.

به گزارش خبرگزای صنا؛ پولیس اندونیزیا، امروز یک شنبه(۲۳، ثور) به رسانه ها گفته است که این حملات از سوی بمب‌گذاران انتحاری در شهر سورابایا این کشور رخ داده است.

یک مقام پولیس اندونزیا اعلام کرد در حمله اول در کلیسای کاتولیک «روم ماریا» چهار نفر از جمله عامل انتحاری کشته و در این حملات دست کم ۳۸ تن دیگر نیز زخمی شدند.

این مقام افزود بلافاصله بعد از حمله اول انفجار دوم در کلیسای «دیپونگورو» رخ داد که در این حمله دو نفر دیگر کشته شدند.

وی در ادامه افزود در حمله بعد در کلیسای «پانتکوستا» دو نفر دیگر کشته شدند.

این در حالی است که سخنگوی پولیس جاوه شرقی اندونزیا اعلام کرد پولیس اندونزیا یک بمب منفجره نشده را نیز در یکی از کلیساهای شهر سورابایا خنثی کرد.

سازمان اطلاعات اندونزیا گروه«انصار الدوله» که به داعش اعلام وفاداری کرده را مسئول این حملات معرفی کرده است.

این انفجارها چند روز پس از آن رخ داد که زندانیان داعشی پنج نیروی مقابله با تروریسم را در یک زندان امنیتی در حومه «جاکارتا» پایتخت اندونزیا کشتند.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

این رویداد درحالی به وقوع پیوسته است که ده‌ها تن از علمای دینی افغانستان، پاکستان و اندونیزیا روز گذشته در یک نشست در شهر بوگور اندونیزیا گردهم آمده بودند تا حملات شورشیان مسلح را غیر شرعی اعلان کنند.

اندونیزیا از جمله کشورهایی است که بیشترین شهروندان آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند و اخیرا فعالیت‌های شورشی نیز در این کشور افزایش یافته است.

حمله انتحاری به ۳ کلیسا در اندونزیا/ ۴۹ تن کشته و زخمی شدند + تصاویر کلیسا نشست علمای جهان اسلام داعش جاکارتا انفجار اندونزیا انتحاری   حمله انتحاری به ۳ کلیسا در اندونزیا/ ۴۹ تن کشته و زخمی شدند + تصاویر کلیسا نشست علمای جهان اسلام داعش جاکارتا انفجار اندونزیا انتحاری   حمله انتحاری به ۳ کلیسا در اندونزیا/ ۴۹ تن کشته و زخمی شدند + تصاویر کلیسا نشست علمای جهان اسلام داعش جاکارتا انفجار اندونزیا انتحاری   حمله انتحاری به ۳ کلیسا در اندونزیا/ ۴۹ تن کشته و زخمی شدند + تصاویر کلیسا نشست علمای جهان اسلام داعش جاکارتا انفجار اندونزیا انتحاری   حمله انتحاری به ۳ کلیسا در اندونزیا/ ۴۹ تن کشته و زخمی شدند + تصاویر کلیسا نشست علمای جهان اسلام داعش جاکارتا انفجار اندونزیا انتحاری   حمله انتحاری به ۳ کلیسا در اندونزیا/ ۴۹ تن کشته و زخمی شدند + تصاویر کلیسا نشست علمای جهان اسلام داعش جاکارتا انفجار اندونزیا انتحاری   حمله انتحاری به ۳ کلیسا در اندونزیا/ ۴۹ تن کشته و زخمی شدند + تصاویر کلیسا نشست علمای جهان اسلام داعش جاکارتا انفجار اندونزیا انتحاری   حمله انتحاری به ۳ کلیسا در اندونزیا/ ۴۹ تن کشته و زخمی شدند + تصاویر کلیسا نشست علمای جهان اسلام داعش جاکارتا انفجار اندونزیا انتحاری   حمله انتحاری به ۳ کلیسا در اندونزیا/ ۴۹ تن کشته و زخمی شدند + تصاویر کلیسا نشست علمای جهان اسلام داعش جاکارتا انفجار اندونزیا انتحاری   حمله انتحاری به ۳ کلیسا در اندونزیا/ ۴۹ تن کشته و زخمی شدند + تصاویر کلیسا نشست علمای جهان اسلام داعش جاکارتا انفجار اندونزیا انتحاری

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=30378