داعش بیش از ۵ هزار سوری را اعدام کرده است

دیده بان حقوق بشر سوریه چهارشنبه شب به نقل فعالان سوری اعلام کرد، شمار افرادی که به دست تروریست های داعش اعدام شدند از پنج هزار تن گذشته است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ از مجموع این افراد سه هزار تن را غیر نظامیان تشکیل می دهند که در میان آنها ۱۲۵ کودک و ۱۷۴ زن نیز دیده می شوند.

این گزارش می افزاید: این افراد با ضرب گلوله، جداکردن سر از تن، سنگسار و یا پرتاب از بلندی اعدام شده اند و این جنایت ها در ولایت های دمشق، دیر الزور، رقه، حسکه، حلب، حمص و حماه صورت گرفته است.

داعش همچنین ۵۸۳ تن از عناصر خود را نیز تاکنون به اتهام جاسوسی برای کشورهای خارجی، مزدوری، تلاش برای فرار و جدایی از این گروه، اعدام کرده است که تعدادی از آنها زن هستند.

فعالان سوری از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستند که پرونده جنایت های جنگ و ضد انسانی در سوریه به محکمه لاهه (دیوان بین‌المللی کیفری) ارجاع داده شود تا عاملان کشتار به سزای اعمالشان برسند.

گروه تروریستی داعش که حدود سه سال بخش های زیادی از سوریه و عراق را اشغال کرده بود، سرانجام با آزادسازی شهر البوکمال در جنوب سوریه و شهر «راوه» در ولایت الانبار عراق، حیاتش پایان یافت.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=41761