درگیری نظامی در سرحدات هند و پاکستان ۵ قربانی گرفت

سخنگوی اردوی هند گفته است که درگیری ابتدا از سوی نیروهای مرزی پاکستان با تیر اندازی بر منطقه راجوری کشمیر تحت تسلط هند،آغاز شده که در نتیجه‌ی آن ۴ سرباز پاکستانی،یک سرباز هندی و یک کودک کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ دگروال منیش مهتا،سخنگوی اردوی هند به رسانه‌ها گفته است که تیر اندازی از سوی نیروهای مرزی پاکستان بر قلمرو هند تخطی از آتش‌بس سال ۲۰۰۳ میلادی،بین دو کشور است.

یک افسر عالی رتبه هندی همچنان افزوده که یک دختر هشت ساله نیز در نتیجه فیر هاوان از سوی نیروهای پاکستانی کشته و مادرش زخمی شده است.

در همین حال، جنرال ساحر شمشاد میرزا، فرمانده عملیات نیروهای ارتش پاکستان به اسوشتیدپرس گفته که مقصر این رویداد عساکر هندی است و نخست آنها به یک واسطه نظامی پاکستان حمله کرده و چهار سرباز پاکستانی را کشته است.

هند و پاکستان از زمان گرفتن استقلال از بریتانیا تاکنون بر منطقه مرزی کشمیر به صورت مشترک ادعای ارضی دارند که تا کنون سه بار با همدیگر درگیر جنگ‌های بزرگ شده و صدها باشنده این منطقه‎ای تحت نزاع متضرر شده اند.

گفتنی است که سال گذشته نیز در درگیری‌های دوامدار در منطقه مرزی کشمیر میان نیروهای مرزی هر دو کشور، تلفاتی به سربازان هر دو طرف وارد شد و در نتیجه،چندین خانه تخریب و ده‌ها باشنده کشمیر، مجبور به ترک خانه‌های شان شدند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4605