دیدار ترامپ با رهبر کوریای شمالی در حال برنامه ریزی است

کاخ سفید خبر داده است که دیدار دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا با کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی در حال برنامه ریزی است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ سخنگوی کاخ سفید از دریافت نامه دوم کیم جونگ به دونالد ترامپ خبر داد و گفت: هدف اصلی آن برنامه ریزی درباره دیدار است که از قبل نسبت به تعیین زمان آن در حال برنامه ریزی هستیم.

سارا هاکابی سندرز روز دوشنبه در نشست خبری خود این مطلب را مطرح کرد و افزود: این نامه گرم و مثبت بود و شواهدی از پیشرفت در برقراری روابط را نشان می دهد.

به دنبال یک سال کشمش کلامی شدید میان دو مقام امریکا و کوریای شمالی، ترامپ و کیم در ۱۲ جون در سنگاپور با یکدیگر دیدار کردند و پس از آن برنامه ریزی برای دیدارهای بعدی این دو مقام ادامه داشته است.

ترامپ در این دیدار از کیم دعوت کرده بود تا به واشنگتن بیاید اما ادامه گفت و گوها در سطوح وزیر خارجه موانعی را ایجاد کرد به گونه ای که رئیس جمهوری امریکا سفر برنامه ریزی شده مایکل پمپئو وزیر خارجه خود به پیونگ یانگ را لغو کرد.

یکی از موضوعاتی که پس از دیدار سنگاپور از سوی امریکایی ها مطرح می شود لزوم عاری سازی کوریای شمالی از سلاح هسته ای است که باید به طور کامل و تایید شدنی انجام شود.

هنوز مشخص نیست که کیم قصد دارد این کار را انجام دهد یا خیر اما امریکایی ها تاکید دارند تا زمان وقوع چنین مساله ای تحریم های حداکثری ادامه خواهد داشت.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=42932