روسیه انتظار دارد که امریکا به تلاش‌ها برای حل و فصل اوضاع در افغانستان کمک کند

“واسیلی نبنزیا” نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد، روسیه انتظار دارد که امریکا به تلاش‌ها برای حل و فصل اوضاع در افغانستان بپیوندد و باردیگر تکرار می کند که دعوت برای شرکت مقامات واشنگتن در رایزنی‌های مسکو همچنان به قوت خویش باقی است.

به گزارش خبرگزاری صنا، آقای نبنزیا شب گذشته در نشست شورای امنیت تاکید کرد که این یکی از اهداف رایزنی‌های مسکو درباره افغانستان است که ما قصد داریم آن را با شرکت نمایندگان گروه طالبان پس از انتخاب مواضع سازنده در این رابطه از سوی مقامات کابل برگزار کنیم

این دیپلمات روس تاکید کرد که مسئله مهم مکان برگزاری این رایزنی‌ها نیست، بلکه تشریک مساعی جامعه جهانی برای حل و فصل مشکلات است.

نماینده روسیه در شورای امنیت همچنین اعلام کرد که مسکو پیشنهاد بررسی امکان اعمال تحریم علیه افراد و گروه‌هایی که در ارتباط با گروه تروریستی داعش در افغانستان هستند را پیشنهاد کرده است.

به گفته وی، علاوه بر این لازم است تا با توجه به وضعیت امنیتی در افغانستان، مکانیزم تحریم‌های ضدتروریستی شورای امنیت فعالانه اجرا شود.

واسیلی نبنزیا با اشاره به این واقعیت که تعداد ستیزه‌جویان در گروه‌های تروریستی فعال در افغانستان که به گروه تروریستی داعش مرتبط هستند، به ده هزار نفر می‌رسد، تاکید کرد: «باید مسئله مقابله با تامین نیروی انسانی گروه‌های مرتبط با داعش که پس از جنگ در سوریه و عراق به افغانستان گسیل شده‌اند، در مرکز توجه قرار بگیرد.»

انتهای پیام/

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43662