روسیه سفیر اسرائیل را در پیوند با سقوط طیاره اش احضار کرد

دولت روسیه امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، سفیر اسرایل در مسکو به دنبال نابودی طیاره روس در سوریه به وزارت خارجه روسیه احضار شده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ مرکز صنایع نظامی ارتش سوریه دوشنبه‌ شب در لاذقیه واقع در غرب این کشور، هدف حملات موشکی قرار گرفت.

یک منبع نظامی به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت که «پدافند هوایی سوریه با موشک‌های متخاصمی که از جانب دریا به سوی لاذقیه شلیک شد مقابله کرد و موفق شد تعدادی از آن را قبل از رسیدن به اهدافش، منهدم کند».

خبرگزاری سانا نوشت که قبل از این اظهارنظر، صدای چند انفجار در آسمان شهر لاذقیه شنیده شد که ناشی از تجاوزی بود که «مرکز صنایع فناوری» را هدف گرفت.

پدافند هوایی سوریه شماری از موشک‌های شلیک شده را ساقط کرد. در گزارش‌های بعدی مشخص شد که عامل این حملات به لاذقیه سوریه، اسرائیل بوده که با جنگنده «اف-۱۶» به این ولایت سوریه حمله کرده است.

وزارت دفاع روسیه ساعاتی پیش اعلام کرد که در بررسی‌های انجام شده مشخص شد که طیاره ناپدید شده روسیه از صفحات راداری حین حمله شب گذشته اسرائیل به لاذقیه سوریه، به دلیل اینکه پیلوت های اسرائیل از طیاره روس به عنوان پوشش در برابر پدافند هوایی سوریه استفاده کرده بودند، نابود شده است.

وزارت دفاع روسیه همچنین گفته است که در جستجوهای انجام شده در سواحل شرقی مدیترانه، لاشه طیاره و اجساد قربانیان این حادثه پیدا شده است.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه نیز به دنبال اعلام این خبر با «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل تماس تلفنی گرفته و تأکید کرد که اسرائیل مقصر اصلی سرنگونی طیاره روس در سوریه بوده و مسکو این حق را دارد تا به این اقدام پاسخ دهد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43666