سرکرده القاعده خواستار مبارزه طرفدارانش با امریکا در سراسر جهان شد

موسسه ‘السحاب’ وابسته به القاعده با انتشار پیام ویدیوی ‘ایمن الظواهری’ سرکرده گروه تروریستی القاعده تحت عنوان ‘ چگونه با امریکا مقابله کنیم’ اعلام کرد امریکا مسئول ظلم وکشتار مسلمانان در سراسر جهان است.

به گزارش خبرگزاری صنا به نقل از پایگاه خبری ‘عربی۲۱ ‘؛ وی افزود: واشنگتن به اشکال مختلف هر طرفی را که با مسلمانان مبارزه کند را حمایت می کند.

سرکرده القاعده از طرفداران خود خواست روش های جنگ امریکا با مسلمان ومبارزه با آخرین ادوات جنگی در منطقه را اطلاع رسانی کنند .

الظواهری افشا کرد که امریکا دارای عواملی است که از عناصر القاعده حمایت مالی می کند.

وی از طرفداران خود خواست با امریکا در سراسر جهان مبارزه کنند ومطمئن شوند که این جنگ یک دهه است.

الظواهری ادامه داد نباید بر اساس قوانین دشمن وارد جنگ شویم ونباید از طریق پایبندی به قوانین لائیک دشمن وارد جنگ شویم زیرا این امر موجب شکست دنیا و آخرت می شود و بهترین شاهد بر این مساله تجربه شکست انقلاب های بهار عربی است.

الظواهری نسبت به املاک ومستغلات، ریال و دالر،اطلاعات وجاسوسی ها که صاحبان امر به دنبال آن هستند هشدار داد .

شبکه خبری امریکایی ‘سی ان ان’ به نقل از’ پیتر پیرگن’ مفسر امور امنیت ملی اعلام کرد پیام الظواهری موثر نخواهد بود زیرا شمار زیادی از تروریست های القاعده وی را مرجع خود نمی دانند.

پیرگن، الظواهری را که پس از کشته شدن ‘اسامه بن لادن’ در وحدت صفوف گروه تروریستی القاعده شکست خورده رهبر موثری ندانست وگفت که ‘حمزه ‘ پسر بن لادن قرار است رهبر آینده این گروه شود.

در روز ۱۱ سپتمبر ۲۰۰۱ ، سه طیاره مسافربری، ساختمان های مرکز تجارت جهانی در نیویورک و ساختمان وزارت دفاع امریکا در واشنگتن را هدف قرار دادند و قریب به ۳ هزار تن را به کام مرگ کشاندند.

دولت امریکا، مسئولیت چنین اقدامی را متوجه گروه القاعده کرد و به تلافی فروریختن برج های دوقلوی نیویورک و ساختمان پنتاگون، افغانستان را مورد حمله قرار داد.

دولت امریکا برخلاف آنچه که ادعا می کند در ۱۷ سال گذشته برای تحقق بخشیدن به اهداف اصلی خود در مقابله با تروریسم جهانی ناکام مانده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43080