سلاح های جدید اسرائیل استخوان فلسطینیان را پودر می کند

سازمان پزشکان بدون مرز در بیانیه ای خبر داده است که سلاح های جدید نظامیان اسرائیل استخوان معترضان فلسطینی در نوار غزه را به پودر تبدیل می کند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ این سازمان با صدور بیانیه ای افزود که کارکنان درمانی در نوار غزه با شمار زیادی از فلسطینیان زخمی مواجه هستند که بر اثر اصابت گلوله نظامیان اسرائیل استخوان هایشان پودر شده است.

سازمان پزشکان بدون مرز همچنین دیروز در ‘همایش بررسی اوضاع انسانی و پزشکی غزه’ در مرکز فرهنگی ‘دار النمر’ بیروت فیلمی با عنوان ‘تبدیل استخوان ها به پودر’ از زخمی های فلسطینی در نوار غزه منتشر کرد.

راه پیمایی بازگشت از حدود چهار ماه پیش روزهای جمعه در مرز غزه با سرزمینهای اشغالی برگزار می شود.

این بیانیه اضافه کرد که فلسطینیان در راه پیمایی مسالمت آمیز بازگشت در نزدیکی دیوار مرزی نوار غزه ، با سلاح های اسرائیلی زخمی شده اند.

‘جیهان بسیسو’ مدیر اجرایی دفتر منطقه ای سازمان پزشکان بدون مرز در لبنان در این ارتباط گفت: عنوان این فیلم (تبدیل استخوان ها به پودر) شعاری دقیق است که توسط یکی از جراحان این سازمان که در هفته های اول راه پیمایی زخمی ها را معالجه می کرد، انتخاب شد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین ، از ابتدای راه پیمایی مسالمت آمیز بازگشت تاکنون بیش از ۱۵۰ فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل کشته و بیش از ۱۵ هزار تن دیگر زخمی شده اند.

بسیسو افزود: شماری از فلسطینی های زخمی کمتر از ۱۸ سال دارند که دچار جراحات شدیدی شده اند.

وی محاصره دومیلیون تن اهالی غزه طی ۱۲ سال گذشته را بزرگترین زندان رو باز در جهان دانست.

وی گفت: عوامل اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی زیادی در وخامت اوضاع پزشکی و انسانی غزه دخیل است و شفاخانه ها در این منطقه با مشکل قطعی دائم برق ، کمبود آب آشامیدنی و لوازم پزشکی مواجه هستند که این مشکلات مانع خدمات رسانی این سازمان شده است.

سازمان پزشکان بدون مرز از سال ۲۰۰۶ تاکنون پنج مرکز پزشکی و چهار تیم جراحی در نوار غزه ایجاد کرده است .

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=39166