یک عالم دینی در عربستان به دلیل انتقاد از امریکا بازداشت شد

نیروهای امنیتی عربستان روز پنجشنبه ‘سفر الحوالی’ یکی از علمای این کشور را همراه با یکی از پسرانش بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل کردند.

به گزارش خبرگزاری صنا ، کاربران سعودی در توئیتر گزارش دادند: دستگیری الحوالی و فرزندش به دنبال انتشار کتابی با نام ‘مسلمانان و تمدن غربی’ انجام شد که در آن الحوالی ضمن نصحیت دولت عربستان، از هزینه های بی فایده برای دولت امریکا و پرداخت میلیاردها دالر به ‘دونالد ترامپ’ در جریان سفر به ریاض انتقاد کرده بود.

نویسنده همچنین دولت امارات را گماشته امریکا و مجری سیاست های یهود در منطقه خوانده و نوشته است: کسی تردید ندارد، السیسی (رییس جمهوری مصر)، امارات، محمودعباس ( رییس تشکیلات خودگردان) و بسیاری از حاکمان منطقه ذلیل امریکا هستند.

منابع سعودی با بیان اینکه دو تن دیگر از پسران الحوالی دیروز ( چهارشنبه ) بازداشت شده اند، نوشتند : این عالم دینی به دلیل سکته مغزی در بستر بیماری به سر می برد، اما نیروهای امنیتی با حمله به منزل و بدون رعایت مسایل اخلاقی به شکل بسیار بدی او را بازداشت کردند و با خود بردند.

طی یک سال گذشته به ویژه بعد از انتصاب ‘محمد بن سلمان’ به عنوان ولیعهد عربستان دهها نفر از بازرگانان، روحانیون، شاهزادگان و علمای این کشور دستگیر و روانه زندان شده اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=37159