عامل بی ثباتی منطقه، امریکا است/ادعای تشکیل ائتلاف بر ضد داعش یک دروغ است

رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی روز گذشته خود بر نقش امریکایی‌ها در ایجاد گروه تروریستی داعش تاکید نمود و تشکیل ائتلاف بر ضد داعش توسط امریکا را یک دروغ نامید.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ آیت‌الله خامنه‌ای؛ رهبر جمهوری اسلامی ایران که روز دوشنبه ( ۲۲ جوزا ) در مراسم افطار با مقامات ارشد این کشور سخنرانی کرد بر اینکه قدرتهای استکباری مانند امریکا برای تحمیل خواسته های خود شیوه های مختلفی بکار می گیرند, تاکید کرد و گفت: یکی از این شیوه ها تأمین منافع مستکبران تحت عنوان «هنجارهای بین المللی» است تا از این راه، کشورهای مستقل و ظلم ستیز را به هنجارشکنی متهم کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با بیان اتهامات اخیر امریکا به ایران مبنی بر «بی ثبات سازی منطقه» تصریح کرد: اولاً این منطقه چه ارتباطی به شما دارد و ثانیاً عامل بی ثباتی منطقه، شما و عمّالتان هستید.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نقش امریکایی‌ها در ایجاد گروه تروریستی داعش و تمویل نظامی و تدارکاتی این گروه، خاطرنشان کرد: ادعای تشکیل ائتلاف بر ضد داعش یک دروغ است، البته امریکایی‌ها با «داعشِ کنترل‌نشده» مخالفند اما اگر کسی بخواهد واقعاً داعش را نابود کند، با او مقابله می کنند.

ایشان در جای دیگری از سخنانشان افزود: امریکا، خود تروریست و تروریست‌پرور و حامی رژیمی همچون رژیم صهیونیستی است که مغزِ تروریسم است و از روز اول با ترور و ظلم بوجود آمده است, بنابراین، با امریکا نمی‌توان کنار آمد.

ایشان همچنین با اشاره به دیدار اخیر ترامپ با سران کشورهای عربی گفت: «اینکه آمریکایی‌ها، در کنار حکام قرون وسطایی و قبیله‌ای سعودی، از حقوق بشر سخن می‌گویند و در جایی که بویی از دموکراسی نبرده، به جمهوری اسلامی که مظهر مردم‌سالاری است، تهمت می‌زنند واقعاً مضحک است و به عنوان یک لکه ننگ تاریخی بر پیشانی آنها خواهد ماند.»

در دیدار اخیر ترامپ با سران کشورهای عربستان سعودی، او و هیأت همراهش به نقض حقوق بشر در ایران اعتراض کرده و ایران را حامی تروریسم در منطقه خواندند.

رهبر انقلاب اسلامی ، درباره ایجاد رابطه با امریکا نیز تصریح کرد: «بسیاری از مسائل با امریکا اساساً قابل حل نیست زیرا مشکل امریکا با ما ناشی از مسائلی همچون انرژی هسته‌ای و حقوق بشر نیست، بلکه مشکل آنها با اصل جمهوری اسلامی است.»

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2664