عفو بین الملل رفتار امارات در زندانهای یمن را جنایت جنگی خواند

‘سازمان عفو بین الملل’ در گزارشی رفتار امارات با افراد بازداشت شده در زندان های سری در یمن را جنایت جنگی محسوب کرده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ این سازمان در گزارش جدید خود به نقض حقوق بشر در زندان های سری امارات در یمن اشاره و اعلام کرد که این کشور باید در این زمینه تحقیق فوری را آغاز کند.

این گزارش افزود: عفو بین الملل در این پرونده به این نتیجه رسیده که نیروهای تحت حمایت امارات در یمن بازداشت های تاسف آور و سیاست شکنجه در زندانهای سری را دنبال می کنند.

امارات یکی از اعضای ائتلاف نظامی علیه یمن است که طی سه سال گذشته با حمله به این کشور علاوه بر کشته یا زخمی کردن سی هزار یمنی ، بخش اعظمی از زیرساخت های این کشور را نابود کرده اند.

خبرگزاری ‘آسوشیتدپرس’ ماه جوزای گذشته در گزارشی اعلام کرد که ۱۸ زندان سرّی در جنوب یمن وجود دارد که امارات و متحدانش آن را اداره می کنند و بیش از ۲ هزار زندانی یمنی در معرض شدیدترین شکنجه ها قرار دارند.

به نوشته آسوشیتدپرس، بستن زندانیان به میله و قرار دادن آنها بر روی آتش، یکی از نمونه های این شکنجه ها است.

در همین خصوص، گروهی از کارشناسان سازمان ملل در گزارشی که در ژانویه گذشته (جدی /دلو) تهیه کردند، امارات را مسئول شکنجه زندانیان به وسیله ضرب و شتم، شوک الکترونیکی، محرومیت از درمان و خشونت جنسی معرفی کردند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=37107