عمران خان به اتهام فساد مالی احضار شد

چند ساعت پس از نامزدی عمران خان برای پست نخست وزیری پاکستان، اداره حسابرسی ملی این کشور، وی را به اتهام سوءاستفاده از هلیکوپتر دولتی احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ عمران خان که حزبش در آستانه تشکیل دولت برای یک دوره پنج ساله است، از سوی اداره حسابرسی ملی به اتهام استفاده از هلیکوپترهای دولتی ایالت خیبر پختون خوا در شمال غرب این کشور روبه رو شد؛ جایی که حزبش از جون ۲۰۱۳ تا مه ۲۰۱۸ در آن قدرت را به دست داشت.

از آنجاکه در آن زمان عمران خان هیچ جایگاه رسمی نداشت، اجازه استفاده از از این هلیکوپترها را برای مصارف شخصی نداشته است.

براساس گزارش اداره حسابرسی ملی پاکستان، شواهدی مستند دال بر این مساله وجود دارد که وی ۳۰ هزار و ۵۰۰ دالر برای استفاده از یک هلیکوپتر متعلق به دولت برای استفاده ۷۴ ساعته پرداخت کرده است.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است که نخست وزیر آینره پاکستان از هلیکوپترهای یک کمپنی خصوصی نیز استفاده کرده که هزینه زیادی نیز بابت آن پرداخت کرده است.

یکی از اعضای حزب تحریک انصاف پاکستان که خواست نامش فاش نشود، تایید کرد که عمران خان احضار شده و گفت که وی تصمیم گرفته تا در مقابل مقام‌های اداره حسابرسی ملی در پیشاور حضور یابد.

عمران خان این اتهامات را رد کرده و گفته به سروزیر ایالت پختون خوا در ارسال کمک‌های بشردوستانه به منطقه سیل زده همراه کرده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=39713