عمران خان به عربستان می رود

نخست وزیر پاکستان در اولین سفر خارجه خود، امروز سه شنبه عازم ریاض پایتخت عربستان سعودی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صنا، وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد، این سفر در پاسخ به دعوت سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی انجام می‌شود.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد، نخست وزیر پاکستان طی این سفر ضمن دیدار با ملک سلمان، نشست دوجانبه‌ای را با ولیعهد سعودی برگزار خواهد کرد.

یک مقام دولتی دیگر به خبرگزاری فرانسه گفت: عمران خان با مقامات سعودی دیدار و با آنها در مورد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو خواهد کرد.

دولت پاکستان در حال حاضر با چالش‌های متعددی از جمله مشکلات اقتصادی، کم آبی، رشد سریع جمعیت و مهم‌تر از همه آنها بحران در پرداخت دستمزدها که طبق پیش‌بینی کارشناسان ممکن است اسلام آباد از صندوق بین‌المللی پول کمک‌های مالی درخواست کند.

طبق رسانه‌های پاکستانی، اسلام آباد به دنبال وام گرفتن ملیاردها دالری از عربستان و چین برای خروج از بحران اقتصادی و عدم درخواست کمک از صندوق بین‌المللی پول است.

گزارش‌های رسانه‌ای تایید نشده‌ای به وام دو میلیارد دالری چین و ۴٫۵ میلیارد دالری عربستان به پاکستان اشاره کرده‌اند.

همزمان، جنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در سفری سه روزه وارد پکن شده است و طبق اعلام ارتش پاکستان، باجوا در این سفر با مسئولان چینی از جمله همتای خود دیدار خواهد کرد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43623